Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mely Linuxot válasszam?

Mely Linuxot válasszam?

Figyelt kérdés

Korábban használtam Ubuntu-t, nagyon kedveltem de aztán gépváltás és munka miatt Win8 lett közel fél évre.


Most azonban úgy határoztam ideje lenne visszatérni a Linux berkeibe. :)


Kérdés az, mely linuxot válasszam, maradjak az Ubuntu mellett vagy váltsak a családfa valamely másik tagjára?


Fontos hogy egy Windows tudjon futni mellette, no nem napi használat miatt, de a munka-ügyek miatt olykor jól jöhet.


Sok-sok éve próbáltam a SUSE-t, de nem sok emlékem van már róla, UBI közel 2 évig volt, és DEBIAN-ról sajnos hallottam rosszakat a szoftverfrissítések kapcsán.


Annyi még a disztribúció, te melyiket javasolnád?


2015. ápr. 13. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Ubuntut szeretem és használom, de az Ubuntuszármazékok közül a Linux Mint is nagyon népszerű. Nekem az openSUSE-vel sem volt eddig semmi problémám, kicsit talán Windows-közelibb a Yast2 miatt, viszont ha problémába futsz bele (tapasztalatom szerint) Ubuntu alatt könnyebben találsz megoldást a neten.
2015. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kubuntu! az ubuntu is, meg nem is :)
2015. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már kipróbáltam néhány ubuntu származékot, de még mindig az Ubuntu-t tartom a legjobbnak. Már az is egy jó pont az ubuntu mellett, hogy az interneten róla van a legtöbb leírás.
2015. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy vérprofi linuxos és még el-elakadsz néha, akkor Ubi a legjobb, mert van saját fóruma mind angol mind magyar nyelven ahol gyorsan és sokan tudnak segíteni (persze mint mindehol, ott is akad élettelen troll - http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


DE a lényeg nem más, minthogy van támogatása, segítő emberek, mindig friss szoftverek, EXE futtatás (WINE, bár nem a legjobb)


DE bevallom, a többit nem is igazán használom, szóval elfogult vagyok, mint szerintem a többiek is, ez is egy "melyik a jobb böngésző" típusú kérdés :) megválaszolhatatlan :)

2015. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Linux Mint. Mindaz vonatkozik rá amit az Ubunturól írtak, de a magyar nyelvű fóruma sokkal barátságosabb és segítőkészebbek is. Az Ubuntu fórum kiábrándító, sokszor kulturálatlan hozzászólások vannak.
2015. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell a HUP-on kérdezni, disztótól függetlenül. :)
2015. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Manjaro vagy Linux Mint
2015. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Linux Mint 17.1 (Cinnamon/Mate/Xfce).Alapból benne van "minden",könnyű behangolni.
2015. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Linux Mint XFCE-t nem ajánlom. Egy tákolmány.
2015. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!