Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linuxot válasszam?

Melyik linuxot válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a lenne a kérdésem hogy erre a gépre milyen linuxot ajánlotok? Egyrészt az lenne a kriterium hogy kezdő linuxosok is tudják használni.

Pc:

-cpu: i5-2400

-gpu: gtx 560

-ram: 8gb

-mobo: p8z68v-lx

-tárhely: 64gb sdd és 1tb winchester



2014. dec. 11. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó gép, bármi felmegy rá. A nagy ászok közül válassz, openSUSE, Linux Mint, Fedora, Mageia. Ezek mind felhasználóbarátak és nagyon jók, kezdők is tudják használni.

A Linux Mint a legnépszerűbb, ehhez könnyen találsz segítséget, ha fontos a szépség is, az Ubuntu vagy Kubuntu is jó.

2014. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
Bármelyiket választhatod, igény szerint. Szerintem a Manjaro pont jó lenne.
2014. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegnap raktam fel a legújabb Manjarot kipróbálni, ha így folytatják, az lesz a jövő disztrója.
2014. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz a jövő disztrója. 2 évig használtam a Manjarót, de többször is összeomlott frissítésnél.
2014. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
@4: Érdekes, nekem pont ellentétes a tapasztalatom, pedig ritkán szoktam frissíteni, de akkor aztán emberes adagokban.
2014. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!