Ki az aki az előnyei ellenére gagyinak érzi a Linuxot?
Mielőtt valaki elvakult belekezdene a szidalmazásomba, meg önjelölt prófétának tartja magát, akkor leszögezem hogy az én gépemen Linux van, mert előnyben részesítem a Windowsal szemben. Ja és nem dual boot.
Nyílván ,nem véletlenül használom ezt, meg vannak az előnyei, de sokszor olyan baromságokba botlok, ami Windowsban fel sem merül.
Hátrányainak tekintem, hogy azért ki kell kisérletezni hogy melyik az ami nem f*ssa össze magát. Mert igen, van ilyen. Úgy hogy még a ctrl+f1-re se reagált.
Várom a negatívumokat és pozitívumokat, disztrónévvel.
"Unity a király."
ott egy "baj" van, az a ronda kereső a bal felső sarokban(dash ha jól tudom)
Ironikusan írtam hogy "Unity a király", mert mióta azt betették abba a bizonyos rendszerbe, azóta vannak nagy problémák vele...
#10 voltam.
"Nem tudom, hogy ki az aki az előnyei ellenére gagyinak érzi a Linuxot" Én.
Változtatható: Hmmm, azért nem minden témát, ikont szeret a linux sem, nem tudom mostanában hogy van, de még xp-re volt olyan amivel lehetett változtatni a sminken, persze nem nagyon szerette.
"a fájlkezelőben nem kell először a bal egérgombbal kattintani egy fájlon, hogy utána jobb egérgombbal kattinthassak rajta " Na ez fel se tűnt, igaz commandert használtam mindig is.
"kicsit kötetlenebb könyvtárrendszer, a Program Files és Users könyvtáraknak ne kötelezően a Windows-zal egy partíción kelljen lennie " Soha nem telepítettem oda, mindig a d:-t használtam, meg sokan mások is.
"az előzőhöz kapcsolódva úgy általában: felejtsük el ezeket a hülye betűjellel ellátott partíciókat (C:, D:, stb.) " Na ez az ami nekem a windowsban jobban tetszett mint az sdaxx jelölés.
A GUI cserén nem arra gondoltam, hogy lecseréled az ikonokat, hanem egy az egyben kicseréled a WM-et, meg mindent. Mint Linuxon választhatod a Gnome-ot, KDE-t, XFCE-t, LXDE-t, stb. stb. Ilyen nyomokban sincs Windowszon. Arról meg nem is szólva, ha egyáltalán nem akarsz GUI-t mondjuk egy szerveren.
Persze, lehet össze-vissza telepítgetni, viszont pont ez vezet ahhoz a káoszhoz, amit már nem tudok átlátni Windowszon. Rengetegen a képeket nem a Képek könyvtárban, a zenéket nem a Zenék könyvtárban tárolják, stb. Ennél még talán az is jobb, ha mindent az "Asztal"-on tárolsz. Általános felhasználás mellett Linuxon sem látom az /dev/sda1, /dev/sda2, stb. fájlokat, egyszerűen csak be vannak csatolva valahova a fájlrendszerben. Ez (pontosabban ennek hiánya) hiányzik nekem Windows alatt. (Bár mintha lenne már valami olyan opció, hogy üres könyvtárba "csatolsz" partíciót.)
Ami még eszembe jutott a fájlrendszerrel kapcsolatban, hogy a magyar nyelvű Windows hülyének nézi a felhasználót, vagy legalábbis próbálja elrejteni előle az angol elnevezéseket, ami félreértésekhez és WTF-ekhez vezet. Tipikus példa a C:\Users könyvtár, mely a GUI-n "Felhasználók"-nak látszik, viszont ha parancssorból szeretnél vele kezdeni valamit, akkor Users néven kell rá hivatkozni. Ez az ékezetes könyvtárnév dologot meg már meg sem említem... De ha jól emlékszem, a Képek, Zenék és Dokumentumok könyvtár is hasonló. Talán ha Total Commanderben nézed, akkor látszik, hogy van egy Dokumentumok és egy Documents könyvtár egymás mellett és mindkettő ugyanoda mutat. Miért?
Unity témához: szerintem a legjobb DE, főleg ha kis képernyőn használod a Linuxot, ennél marad a legtöbb hely függőlegesen a tartalom számára. De én a 24"-es monitoron is imádom. A gyakran használt alkalmazások ki vannak pinelve oldalra, így akár egy kattintással vagy billentyűkombinációval elérem őket, de ha másra van szükségem a Super megnyomása után gépeléssel azonnal elérek mindent. Windowsnál is nagyjából ez a koncepció (igaz ott sem szeretik egyesek a Windows 8-8.1 menüjét).
Az ablakoknál nem foglal plusz 24px-t (?) a menüsor, mert be van épülve a címsorba.
Mindnek más és más baromságai vannak. Nem tudom, van-e még (bár mernék rá fogadni) winen a Registry nevű förmedvény. Na, akinek attól nem áll gének a haja, az még nem használta.
Cserébe ott vannak Linuxon a konfigurációs fájlok, amikből némelyik eléggé userellenes bír lenni.
Gagyinak meg az érzi, aki a másikhoz van szokva.
"Cserébe ott vannak Linuxon a konfigurációs fájlok, amikből némelyik eléggé userellenes bír lenni."
Mintha a registry userfriendly lenne. :D
Számtalan előnye van, egyetlen egy hátránya, vagy inkább kettő,
ha probléma van, komplikáltabb PICIT megoldást találni mint Win-re,
a második, hogy az EXE futtatása még mindig nem tökéletes.
DE cserébe sok-sok-sok előnye van :)
Viszont Linuxon jó eséllyel megoldhatod a problémádat, Windows esetében meg jön az újratelepítés.
A Linuxnak soha nem is volt célja (és nem is kell, hogy az legyen) az .exe fájlok megnyitása. A feladathoz kell megtalálni az eszközt és nem fordítva. Ha valakinek Windowszos alkalmazásokra van szüksége, az használjon Windowst.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!