Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7 64bit ről áttérés Linux-r...

Waltari kérdése:

Win7 64bit ről áttérés Linux-ra? CPU:Inte (R) Core (TM) 2 CPU 6600 @ 2.40GHz, Alaplap: Gigabyte Technology Co. , Ltd.945GZM-S2 (), Memoria:3, 00 GB, Grafika: AMD Radeon HD 6450, Hang: AMD High Definition Audio Device.

Figyelt kérdés
Kérek elfogulatlan választ a Linux felhasználhatóságáról, alkalmazásáról, esetleges nehézségekről a Win7-hez képest.Nehéz kezelni?

#desktop #LTS #Pinguy #Papercu #-i686 vagy Ubuntu #amd64?
2015. márc. 17. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elfogulatlan választ nehéz adni.Manapság két tábor van, aki egymásnak is tud esni, a win és a linux felhasználó.A harmadikról nem ejtek szót, azok elvannak magukban.

Szóval, ha elmondom, hogy a rokonomnak telepítettem vasárnap egy Linux Mint 13 XFCE-t, aki eddig ikszpés volt. Bekapcsolta és használja. Annyit javasoltam neki, hogy olvassa el a szavakat, mert ugyebár azt ő is tud. (Felesége a háttérben duzzogva dilizett, mert ő főiskolán végzett számtek szakon, a mai napig "idiótának" néz minket!!!)

Mikor ránézel megrettensz, mert nem a megszokott programokat látod. Itt a sok okos kijelenti, hogy ez egy rakás ...!

Viszont amikor olvasol, akkor kiírja, hogy "K3B" -cd és dvd készítő! Hopp ez egy író program. Nahát rájött!!!

Majd kiírja, hogy "Thunar" -filekezelő, hopp ez egy filekezelő.

Aztán így tovább.

Szerintem, ha valaki tud olvasni és az intelligenciája megengedi, akkor teljes mértékben kettő nap alatt megszokható a rendszer.

Általában a dolgok megnyílnak a rájuk kattintásra, mert jól be van állítva.

Kérdezed azt, hogy a telepítést követően ki állítgatja majd neked?

Válasz az, hogy maga a rendszer.

Legtöbb esetben feltelepítem a rendszert, ami kb 20perc, ekkor saját maga mindent meg szokott csinálni, a nyelvi csomagok és a frissítés kivételével, majd frissítem.Ez kb elsőre a géptől függően 15 perctől akár egy óráig is tarthat.


De van egy rettenetes hátránya a linuxnak, hogy gyakorlottabb emberek tudnak vele "jáccani". Ezt azért így írom, mert általában ezek az értelmes emberek fogják köpködni mindjárt itt utánam. Vagy nem, vagy nehézkesen lehet rábírni a wines játékokat a működésre.


De akinek filmet nézni, netezni, átlag irodai munkára kell, annak jó választás lehet, feltéve ha megtalálod a neked tetszőt a rengetegben.

Hogy megszokható-e?

Annyit elárulok, ha megnézed a régi Linuxokat KDE ablakkezelővel, rájössz, hogy mire hasonlít a win7!

2015. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:

A Linux nem Windows. Ennek minden előnyével és hátrányával együtt.


Ha már ismersz valamit, akkor azt leváltani mindig több munka egy ismeretlenre mint nem váltani. A Linux előnyei (a vételárán kívül) általában később, a használat során derülnek ki. A hátrányai meg a váltáskor azonnal, mert ott az ismeretlen, nem behangolt rendszer, amivel hosszan ismerkedni kell. Sőt, még a váltás előtt is, mert előre dönteni kell a sok disztrib között.


Mivel én már sok-sok éve kizárólag Linuxot használok és a Windowst már nem ismerem, így nem elfogult a véleményem, de én semmi pénzért nem használnék Windowst többet.

2015. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindkét válasz tökéletes a maga nemében, de az általam megnevezett két Linuxról semmi információ a gépem műszaki adatainak megfelelően. Használat: torrentezés, sakk, közösségi oldalak, film nézés (MKV).
2015. márc. 19. 16:21
 4/7 kovpet ***** válasza:

Ez egy számítógép. A Linux számítógépeken fut...

Pontosan mire vagy kíváncsi? :)


"Nehéz kezelni?"


Nehéz biciklizni? Aki tud, annak nem, aki nem tud, az meg elesik.

2015. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szarkasztikus megjegyzés továbbra sem segít választani a két Linux közül, de fáradozásodat köszönöm.
2015. márc. 20. 09:45
 6/7 kovpet ***** válasza:
Milyen két Linux?
2015. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ott van a kérdésemnél: Ubuntu-10.04-desktop-amd64, Pinguy_OS_14.04-LTS-Papercut-i686. Azért érdeklődtem, mert a neten megtalálható infók teljesen elbizonytalanítottak a Linux használhatósága és működésére vonatkozó vélemények.
2015. márc. 21. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!