Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a laptopon alapból Win7...

Ha a laptopon alapból Win7 van, az megoldható, hogy pl. egy külső HDD-re telepítek Ubuntut és arról bootolok be?

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a laptopod tud USB-s winchesterről is bootolni, akkor megoldható. Nekem is úgy van/volt.

Én elővigyázatosságból előtte kivettem a notebookból a (belső) winchestert. Mármint az Ubuntu telepítése előtt. Utána tökéletesen működött.

2015. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Esetleg abban tudnál e segíteni, hogy az Ubuntu és a Linux Mint között mi a fő különbség?
2015. febr. 18. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Erre alap választ lehet adni csak: Próbáld ki mindkettőt.


Mindkettőnek van live lemez elérhetősége, ami annyit jelent, hogy kiírod egy újraírható lemezre és megnézed. Aztán azt választod, amelyik tetszik.


Mintet én is most akarom majd virtual gépen kipróbálni, mert érdekel, hogy miért is hájpolják annyira :D


Ugyanakkor kezdő userként azt kell mondjam, semmi különbséget nem fogsz észrevenni köztük, a kezelőfelület különbségein túl. Mélységében persze lesznek különbségek, de ezek sem radikális különbségek, csupán csak szemlélet mód és rendszer kialakítási szempontok, de mire ezekbe beleütközöl addigra sokat tudsz majd a linuxról és el tudod dönteni, hogy mi kell neked.


Mivel a mint és az Ubuntu is eléggé nagy "rajongó" táborral rendelkezik mert user friendly így mindkettő jó választás. Talán az Ubuntu felé azért hajlanék, mert Debian alapú így a .deb csomagokat is ismeri, ami azt jelenti, hogy külső programokat könnyebb telepíteni kézzel. Persze biztos vagyok benne, hogy a Mint is megbirkózik az ilyesmivel.

2015. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tévedek, a Linux Mint-et az Ubuntu-ból készítik. Tehát amit tud az Ubuntu, azt valószínűleg tudja a Mint is.


Itt is azt írják, hogy Debian-on és Uubuntu-n alapul:

[link]


A kettő közül nem tudom, melyik a jobb. Nekem azért van Ubuntu a külső merevelemzemen, mert az egyetemen is azt használtuk, és így láttam jónak. Utána pedig rajta maradt, de már nem nagyon használom...


Mintet egyszer használtam, illetve telepítettem egy régebbi gépen. Sajnos még nem volt időm többet foglalkozni azzal a géppel, szóval nincs túl sok tapasztalatom. Ami feltánt az kb. annyi, hogy más GUI van benne. (Uubuntu azt hiszem a Unity-t használtam, Mint-ből pedig a MATE változatot telepítettem, talán az a GUI-ja...)


Arról nem tudok semmit, hogy a "motorháztető alatt" milyen különbségek vannak. Valószínűleg túl nagyok nincsenek a fent említett dolgok miatt...

De tényleg próbáld ki mindkettőt, ahogy a kolléga ajánlotta.

2015. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat! Kipróbálom mindkettőt!!
2015. febr. 19. 06:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!