Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az autós videójátékokat miért...

Az autós videójátékokat miért nem így csinálják?

Figyelt kérdés
egy kocsira rászerelnek egy nagyfelbontású 120fps-es kamerát és egy városban meg autópályán mennek vele kb 500km-et egy gps is rögzíti,hogy hol vannak ezután a stúdióban írnak egy intelligens szoftvert ami a videófelvételen a külömböző tárgyakat felismeri és megpróbálja 3d-be megcsinálni sok adat által amit képekből szedett le az internetről stb. szóval ezt elkészíti és kész is a játék motor ami valósághűbb mint valaha. és nem úgy van leprogramozva,hogy egy lámpaoszlop 3d-s modell van és ide meg ide beszúrják mint a mostani játékokban hanem nincs 2 teljesen egyforma ezáltal a valósághűbb élmény is lessz. ezek után pedig szintén valami intelligens szoftverrel az effekteket is megcsinálják szóval itt sem az van,hogy írnak egy scriptet és akkor ha neki megy egy lámpa oszlopnak az mindig ugyanúgy fog kidőlni hanem mivel a láőmpaoszlop egyedi amit a videóból csináltak ezáltal az effektet is egyedivé csinálja a program. ezek után pedig a hang szintén a felvett hanganyagot használják fel és persze adnak hozzá zenéket meg mindent ja és a szoftver természetesen a kocsikat is lemodellezné ezt is internet segítségével rákeres egyes kocsi modellekre majd 3-d rajzok alapján elkészíti a 3d-s modellt az adott kocsira ahogy pedig a kocsik mozognak a videóban vagy a youtuberól letöltött anyagok alapján rekonstruál ja,hogy az autó ha befordul akkor mi tö9rénik stb. szóval megcsinálják a játékot ami futna a studió számítógépein. ezután az egész projectet felteszik egy adatbázisba az user-nek le kell tölteni egy pár kb-os fájlt ami arra szolgál,hogy a rendszerről információkat küldjön a szervernek ezután a szerver az adatokból előállít egy olyan sémát a játék motorból ami az adott rendszeren tökéletesen elfut ez persze gyengébb processzornál részletesség és felbontás vesztést okozna de elfutna. szóval az user gépén bebootol a játék az adatbázisból és mindig csak egy részletét tölti le a gépre. persze ez így most hülyeségnek tűnik,hogy adatbázisból tölti be nem lenne elég gyors de ez nem egy hagyományos játék motor aminek a grafikája előre meg van írva hanem mesterséges neuronhálók sokasága van integrálva a motorba ami egy egy effektet megcsinál a neuronháló fut a szerveren mivel ennek nagyok az igényei- Szóval a kérdés egyszerű miért nem így vagy hasonló módon csinálják a videójátékokat mesterséges neuronhálóval?
2015. jan. 25. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Röviden: mert ez nem egyszerűbb, nem olcsóbb, és nem hatékonyabb, mint a jelenlegi technológia.
2015. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amiket leírtál szakszavakat azoknak a 90%-át te sem érted, de maradjunk annyiban, hogy a Richard Burns Rally már 10 évvel ezelőtt jópár technikát használt a leírtakból, Gran Turismo meg más pályaautós játékok meg még korábban. Ugyanakkor mint minden vállalkozás, egy videojáték fejlesztése is korlátos anyagi és emberi erőforrásokkal rendelkezik - a Sony vagy a Microsoft megengedhet magának párat a felvázolt csilliódolláros technikák közül, de a többség nem - s láss csodát, gyakran még így is élethűbb modellt képesek készíteni, mint azok, akik sok pénzből dolgoznak.
2015. jan. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze sokszor az írásfelismeréssel is baj van, de majd neked 0-ról összedob az intelligens szoftvered egy játékot.


Egyébként: külöNböző

2015. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Piert ***** válasza:
Intelligens szoftver? Skynet?
2015. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy még olyan szoftver is nehezen elképzelhető ami a te írásodat lefordítja magyarra...
2015. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kösz a bókot
2015. jan. 25. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!