Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windwos 8.1-ről "érdemes"...

Windwos 8.1-ről "érdemes" visszaváltani Windows 7-re?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 20:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Érdekes módon a kezdetek előtt már használtam win8-at (alfa), és azóta csak folyamatosan javul. A 8.1 óta konkrétan semmi bajom nincs vele.

Nem kell azzal jönni #8-as, hogy pszichológia, és csak bemagyarázom. Nagyon el vagy tévedve. Azok után, amit hosszas win7 használat után ennél a rendszernél tapasztaltam, ha megvernének se tennék vissza win7-et.


Ezek csak ugyanolyan nyavalygások, mint amikor XP után jött a win7. Volt egy kategória aki áttért, egy másik meg még mindig az XP-t gyűri, mert szentül hisz abban, hogy attól nincs jobb.


Nem tudom milyen bugokról beszéltek, de mint mondtam megjelenés előtt óta win8-at használok, win8 kompatibilis hardverekkel és szoftverekkel, érdekes módon, eddig semmi bajom nem volt vele, pedig én se az általános felhasználók körébe tartozok. De ez biztos az én hibám.


Azt azért érdemes kihangsúlyozni, hogy aki lisztérzékeny, az ne egyen fehér lisztet -> Akinek nincsenek win8 kompatibilis hardverei, az ne akarjon win8-at telepíteni, különben ennyi lesz az eredménye, hogy itt fogja osztani az észt, hogy neki ilyen kék halál, olyan kék halál, nincs hozzá driver, érthetetlen bajai vannak, stb.


#3: ezek a programok folyamatosan frissülnek, szóval kizártnak tartom, hogy ha én most egy legfrissebb Nero-t felakarnék telepíteni, és kiírni egy lemezt, akkor az nem sikerülne.

Az avastot azért se mondtam, mert arról még végképp elképzelhetetlen.

Azt meg kár volt felhozni, hogy ha van egy legálisan megvásárolt szoftvered, akkor az milyen rendszereken fog futni. Semmi sem örök életű, és ha úgy írták meg a programot, hogy ne fusson más rendszeren, akkor azzal nem lehet mit kezdeni.


Egyszóval: nem érdemes visszaváltani, mert a "megfelelő konfigurációval" jóval stabilabb, mint a win7. Mellesleg nem a win7 lesz a jövő.

2014. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Na, de most csak böngészel rajta, vagy nyúzod is, hogy kiderüljenek a hibák? Mert én elég érdekes hibákat vettem észre, ami számomra eléggé zavaróak és a legidegesítőbb az, hogy napi 6-7 óra használat közben pl az asztali ablakkezelő hülyeségeket csinál, ugyanis lefagy, nem működik stb, amíg újra nem indítod a folyamatot és itt nem a telepítés a hibás, mert munkahelyen is ugyan ezt csinálta és otthon is, márpedig nálam az ilyen hibák tűrhetetlenek a munka közben a Windows 7 meg nem csinálta.

Persze én ezt a kérdést pl kiegészítettem volna azzal, hogy ne átlag felhasználók válaszoljanak, akik napi 1-2 órára bekapcsolják, meg néha játszanak rajta esetleg, mert ott nem buknak ki a hibák, legalább is nem mindegyik.

2014. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Jaj igen, én ezt soccerway felhasználónak mondtam, de egyébként mindenkinek szól.
2014. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 soccerway ***** válasza:
Nem nyúzom, nem telepítem tele sok szarral, csak használom amire kell (futtatok rajta 1-2 programot) a gép jó állapotban és nem tuningolt. Nálad gondolom összességében nem ez a helyzet ha már az ablakkezelő is omladozik.
2014. dec. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Igazából rendszergazdaként nem telepítem tele sok szarral, max amire szükség van, viszont órákon keresztül folyamatossan használom a gépet minden nap és ha a Windows 7 ezt bírta, akkor a 8.1-nek annál is inkább bírnia kellene. Így is a 8-ból egy csomó szart kiszedtek és úgy lett belőle 8.1 ha észrevetted, de még így se az igazi. Egyébként meg mindegyik 8.1-es gépnél ezt csinálja, iskolában is ez a probléma, ezért lett az összes 8.1 legyalulva.
2014. dec. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én is rendszergazdaként használom, de gyakorlatilag fogalmam nincs miről beszélsz. Semmi ilyet nem tapasztaltam még, pedig reggel bekapcsolom a gépet, este meg kikapcsolom. Ami azt jelenti, hogy napi szinten minimum 12 órát megy egyhuzamban. És ezalatt bármit csinálok rajta ugyanolyan a 12. órában is, mint az 1. órában.

Azért tegyük hozzá, amit említettem is a hosszabb válaszomban, hogy nem mindegy, hogy kompatibilis hardverekkel van-e felszerelve a gép, bár ezt neked, mint rendszergazdának biztos nem kell ecsetelnem.


Nálam iskolában se volt semmi baj. 8.1 van a gépekre telepítve, és eddig csak annyi panasz érkezett rá, hogy a tanár nem ért hozzá, meg amikor a hülye kölykök kiszedték a RAM-ot, nem kapcsolt be.. :D

2014. dec. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Na, az viszont elég baj, hogy ez megtörténhet egy iskolába, főleg hogy egy normálisan összeszerelt gépből kiszereljék.

Amúgy én mondtam, hogy nem csak eléülök, azt néha leütök egy billenytűt, hanem folyamatosan megy rajta a meló ja és arról nem is beszélek, hogy azért bivaj gép, mivel jó pár gépet arról menedzselek és pár plusz dolgot is azon csinálok és igen, Win 8 kompatibilis, bár tudod ez hülyeség, mert egy 5-6 éves gép is Windows 8-8.1 kompatibilis már akkor, ha megvannak hozzá a driverek, mondjuk annyiban igazad van, hogy azért függ itt a memória is (DDR2 és milyen mekkora stb), a processzor utasításkészlete stb, de jelen esetemben ilyen nem okoz problémát :)

De egyébként akkor az derült ki, hogy vagy nagyon kevés munkád van, vagy nem végzed jól :D

Érdekes mód, nekem minden szart nyakamba varnak, még videózást is azt azt is a gépemen csinálom, szóval na... így érdekes dolog az összehasonlítás.

2014. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Egyébként hagyjuk, mert szerintem leszűrték a dolgot :)
2014. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Aki szidja a rendszert, az árulja el nekem... EREDETI? A kalózverziók elhiszem, hogy rosszak, főleg, ha még a frissítéseket sem telepítettétek fel...
2014. dec. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok, hogy kalózverzió alatt mit értesz? Mert otthon nekem is eredeti van KMS aktivátorral (ellenőrzött), suliban meg egyrészt licensz van hozzá, másrészt sulinet KMS.

Vagy az is kalóz? Mert daz loader meg ilyesmi nem töri, aki meg mást használ töréshez, vagy valami agyontintegráltat szedd le, az hülye.

2014. dec. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!