Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom felrakni a...

Miért nem tudom felrakni a gépemre a Win7/Win8 szoftvert?

Figyelt kérdés

Hónapok óta bajlódok azzal,hogy a gépemre felvarázsoljam a win7 vagy Win8 oprendszer egyikét. A probléma csak az,hogy valamiért irtó lassan teszi fel ,ha egyáltalán fel is teszi.Miután mégis sikerült felrakni,olyannyira nehéz lesz a gépet használni,hogy 2 percenként 5 percre lefagy,majd megy tovább megint 2 percig.

Szerény személyem szerint a számitógép konfigja elegendő hozzá,hogy elfusson rajta akármelyik oprendszer.

A gépet kizárólag netezésre szeretném használni,nem pedig játékra! És mielőtt valaki válasznak az XP-t javasolná,pont ezt szeretném lecserélni,hogy normális oprendszer legyen fennt!


Gépem konfigja : [link]



2014. szept. 26. 06:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha csak netezésre kell a gép, rakj föl egy egyszerűen kezelhető linuxot, pl. Ubuntu-t.
2014. szept. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm,de sajnos az ilyenekért nem vagyok oda :S

Egyébként a válaszod helyes,de igazságszerint nem szeretem azokat az oprendszereket,és itt inkább ötleteket várok arra,hogy mi lehet a probléma ?

2014. szept. 26. 07:32
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha kèt külön oprendszer is szìvózik akkor valszeg hardverhiba van ès a tènyleges konfigod nem olyan erős, mint kène lennie.
2014. szept. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint ezen el se megy a win 7 mondjuk ? csak mert mi a winyóra tippeltónk,ugyanis valamiért nem is igazán enged a C meghajtóról elérni dolgokat. ha valamit a C-re telepitek ( illetve arra a meghajtóra amin az oprendszer van ),azt nehezen tudom elérni,vagy irni,vagy akármi. A telefonom illesztőszoftverét fel se rakja. Egyszer ugyanezzel a win xp-vel,ugyanezzel a telódriverrel simán felrakta,azóta egyszer se. én vagy hibás blokkokra gyanakodnék a winyón,vagy már tényleg nem tudom mi lehet a baj :S
2014. szept. 26. 07:37
 5/18 karesz01 ***** válasza:

A foxconn alaplapod pontos típusa : 6627MA-RS2H

(a linkelt kép alapján)


BIOS verzió (gyári) : V1.0

BIOS verzió évszáma : 10/13/2006 ------------ 2006


Támogatott oprendszerek : Windows 2000 , Windows XP , Windows 2003


[link]


[link]

((Betöltés után lapozz a 61 oldalra és nézd meg magad))


A jelenlegi v1.0 BIOS verziód csak ezen oprendszereket támogatja (Windows 2000 , Windows Xp , Windows 2003) .

Tehát BIOS frissítés nélkül esélyed sincs stabil rendszert telepíteni .

(Windows Vista , Windows 7 , Windows 8)


---

1. BIOS frissítés

BIOS frissítéssel teszed az alaplapodat alkalmassá arra , hogy stabil oprendszert rakj rá .

A BIOS frissítéssel elérhetővé teszed , hogy ezen oprendszerek is támogatottak legyenek .

(Windows Vista , Windows 7 , Windows 8)


2. Alaplap csere

Olyan alaplapot veszel , aminek az alapi BIOS-a (alap értéken támogatott) kompatibilis ezen oprendszerekkel .

(Windows XP , Windows Vista , Windows 7 , Windows 8)

2014. szept. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 P.O.C. ***** válasza:

Maga a gép elég lenne a Windows 7 és a 8 futtatásához.

Szerintem a gyenge pont az alaplap, meg az hogy SIS chipsetes, szerintem az nem tetszik a korszerűbb rendszereknek. Ugyanis a SIS már rég kilépett ebből az alaplapi chipset gyártó bizniszből. Nincs hozzá megfelelő vezérlő driver.

2014. szept. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 P.O.C. ***** válasza:

Hopp! Közbe hogy kimentem a WC -re egyből ide ékelődött egy hsz. :)

Akkor nem csak én gondolom így. :)

2014. szept. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat,nagyon jók!

Viszont ahonnan elhoztam a gépet,ott ment rajta a win7.

Magam láttam,és teszteltem...

De lehet akkor hogy tudom frissiteni az alaplap bios-át,és a problematiika megoldódik ?

2014. szept. 26. 08:49
 9/18 anonim ***** válasza:

Igy van a SIS nem egy fasza chipset


Processor Intel® Core™2 Duo, Pentium® D, Pentium® 4, Celeron® D processors, Socket T (LGA775)

Chipset SIS 662 + 966L

Front Side Bus 800/533 MHz FSB

Memory DDRII 667 / 533 / 400 x2 DIMMs, Max 2GB

VGA on Die Integrated

Expansion Slots 1 x PCIe x16, 1 x PCIe x1, 2 x PCI

IDE ATA 133 x 2

Serial ATA(SATA)/RAID SATA x 2 with RAID 0, 1, JBOD

Audio 5.1 channel, AC’97 Interface, Realtek ALC653

LAN 10/100 M LAN, Realtek (RTL 8100C)

IEEE1394 N/A


úgy hogy marad az XP

2014. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De lehet akkor hogy tudom frissiteni az alaplap bios-át,és a problematiika megoldódik ?



Akkor még nem csináltad a BIOS frissítést ugyi ?


akkor te ne is csináld

2014. szept. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!