Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom megnézni azt...

Miért nem tudom megnézni azt a filmet, amit dvd-re írtam rá?

Figyelt kérdés
Már vagy ez az 5. próbálkozásom (igen, elég béna kezdő vagyok). Édesapámnak próbálkozom leszedni egy filmet, még a nerot is letöltöttem, megcsináltam azzal is az írást. Azonban a tv-n nem tudjuk lejátszani.. Valaki tudna segíteni, mit rontottam el?

2014. szept. 22. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert a DVD lejátszó valszeg nem ismeri fel azt a videóformátumot, amiben a film volt. Wmw.-t pl nem bírka mindegyik.
2014. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen formátumban írtad, és le tudja játszani a tv-tek azt a formátumot?
2014. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogsz használható választ kapni, ha az eddigieket leírod részletesen. A "nem jó, mi a baj" nem ilyen kérdés.
2014. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem játsza le úgy, hogy kiírtad, akkor nem úszod meg konvertálás nélkül. Gondolom adat-ként(ROM) írtad?

"Leszedni egy filmet"...honnan? Nem mindegy. Milyen kiterjesztésű, a pont után mi áll?

Érdemesebb beszerezni a megfelelő formátumban újból, mint konvertálgatni, hacsak nincs erős géped. Ha erre nincs mód, ConvertXtoDVD (fizetős), DvdFlick(ingyenes) programokkal dvd-videoba konvertálhatsz (akár több filmet is) és azt a formátumot minden lejátszó felismeri. Ha konvertálsz, akkor a Video_Ts mappát kell kiírni...annak teljes tartalmát dvd-videóként a Néróval.

Várjuk az infókat...

2014. szept. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, lenne egy kérdésem. Rar formátumban konvertálva van a film amit leszedek? Vagy honnan tudom, hogy egy film konvertálva van ha csak letöltöm általában ingyenes oldalakon? Előre is köszönöm válaszod, sajnos nekem is hasonló gondjaim vannak mint a kérdezőnek :(
2014. szept. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A RAR-t ki kell csomagolni pl. winrar-al vagy 7zip nevű progival.
2014. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A .rar kicsomagolása után kiderül mi a tartalma. A .rar nem film formátum, hanem egy becsomagolt fájl. A fájlmegosztókon inkább konvertált filmek vannak leginkább .avi formátumban. Dvd-ből tömörítenek .avi illetve .mkv(mostanában) formátumba. Persze BlueRay-ról hasonlóképen. Ha ISO kiterjesztést látsz, akkor az általában dvd5 lemez, láthatod a méretéből is kb 4,4GB, de egy jó avi-mkv ripp vetekszik a majdnem eredeti dvd5 minőséggel. Hiszen a tök eredeti az Dvd9 lemezen volt kb8GBos méretűek. Ezt veszed meg 5000Ft-ért. Szóval arról készítenek Dvd5-öt ISO-ba, aztán avi, mkv.

Ha a dvd9 100%, akkor a dvd5 99% minőség. A jó avi-mkv pedig 98%. De nem mindegy milyen programmal csinálják a tömörítést és a forrás is lényeges. Pl bosszantó hiba, amikor egy jó filmet mp3 hanggal készítenek ac3 helyett. Élvezhetetlen pléh hangú a film.

2014. szept. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm :)
2014. szept. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval.. Elnézést a pontatlan leírásért:) Firefox böngészőnek az egyik kisegítő alkalmazásával töltöttem le az indavideóról a filmet. MP4 formátumban volt, amelyet nem játszott le, így átkonvertáltam AVIra ( az összes többi film, amit meg tudtunk nézni Avi formátumú volt ) de ezzel sem arattam sikert. DVD converttel is próbálkoztam már, de ott pedig azt írja ki a program, hogy tegyek be egy DVD-t, hiába van már benn egy.. Úgyhogy nálam már megállt a tudomány. Megpróbálkozom még pár formátum változtatással, remélem valahogy csak összejön már.. Az eddigieket pedig köszönöm!:)
2014. szept. 27. 13:00
 10/10 A kérdező kommentje:
Előfordulhat hogy a dvd-vel van gond? Vagy három féle dvd fajtát kipróbáltam, mindegyikből kettőt-kettőt, az egyikből legalább 5-tel próbálkoztam... Olyan nincs hogy egyik sem jó, nem?:o Vagy mégis?><
2014. szept. 27. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!