Hogyan látod a LINUX jövőjét az informatikában?
Hogyan látod a LINUX jövőjét az informatikában?
https://www.youtube.com/watch?v=tEFwschfsw8&list=UUjVKBJmmc3..
Kiszolgáló, és alkalmazás szinten nem kétséges, hogy van jövője (jelene is). Jóval költséghatékonyabb megoldások építhetők, mint pl. egy Windows-os környezetben, és pontosan ugyanolyan jól ellátják a feladatukat, ráadásul az üzemeltetése is olcsóbb és egyszerűbb (általában).
Vannak persze speciális területek és szoftverek, ahol nehéz a platform váltás, mert az ezeket fejlesztő cégnek túl sokba kerülne egy Linuxos verzió kifejlesztése, és mivel nyomás sem nagyon nehezedik rá, így egyelőre ebben nem várok változást.
Egy MS-Office for Linux is nagyon-nagyon sokat lendítene a rendszer helyzetén, és bár ugye Android-on már megjelent, nem hiszem, hogy Linuxon is hamarosan viszontlátnánk, pedig innen már csak kis lépés. Csakhogy a Microsoft miért gyengítené a saját operációs rendszere pozícióját? De remélem, hogy tévedek.
Otthon már más a helyzet, ezen az tudna segíteni, ha az állami szféra és az oktatás is megbarátkozna a rendszerrel, mert ha a jövő vállalkozója ezt hozza magával otthonról, az iskolából, akkor a saját vállalkozásában is ez lesz a standard. Na, ettől vagyunk még nagyon messze, de hát 10 éve már minden év a Linux desktop éve, egyszer csak bejön :-) Én őszintén szurkolok neki akkor is, ha egyébként én OSX-et használok 95%-ban (5%-ban meg játszom, tehát Windows-t).
Régóta próbűlkozom vele, de úgy látom fejlődik eléggé, bár én asztalin használom, úgy hallom laptopon több a baj, mondjuk régen asztalin is gyenge volt nekem. Mondjuk ott vannak a népszerű disztrók mint az Ubuntu, vagy a Mint, az is olyan hogy az egyik asztalin jó, a másikon, meg siralmas, ha valaki linuxot vesz a kezébe és elsőre egy neki nem szuperáló disztró jut, akkor le fogja írni elsőre és marad a windowsnál. Ami azért ha az ember megveszi és nem mindenféle rootkites töréssel használja, akkor eléégé jól használható.
Túl sok a linuxban a DE, vagy a disztók száma, nagy a katyvasz, ha csak a legjobbak maradnának és azokat fejlesztenék akkor a windowsnak reszelnének, bár ki tudja, lehet hogy tévedek. Na meg jövőtalálgatás ide, vagy oda, jellemzően a linuxal már találkozott emberek fognak itt válaszolnak, főleg azok akik használják és hát az informatikus beállítottságú ember véleménye semmit nem ér a nagy átlag véleményéhez képest.
Tehát az én véleményem az hogy szerintem nem jön el az elkövetkezendő 5 évben a linux desktop éve, hiába kizárólag linuxt használok, mert nekem elég, na de aki skype-ol, vagy ki akarja használni a kütyüjei tudását és nem akar gépet buherálni az el fogja felejteni.
Igen, az mondjuk sajnálatos, és itt van elrontva az egész hogy az átlag középiskolában WINDOWS-on megy minden, a tantervben pedig 2-3 óra UBUNTU használat van kb benne, amit sokan meg sem tartanak, vagy aki mégis az is elég szegényes tudást ad át.
És persze nem utolsó sorban, túl sok a begyepesedett ember aki csak a megszokások miatt nem szeretne váltani.
Pedig emlékszem, anno én is nehézkesen adtam rá a fejem, és 1-2 hét alatt teljesen el is sajátítottam, pedig azt hittem tovább fog tartani. Kell hozzá egy természetes kíváncsiság, ami sajnos egyre kevesebb embernek van meg.
Arról nem is beszélve, mennyire a megszokások rabjaivá tudunk válni.
Szó mi szó, az oktatásba illene bevenni, már csak azért is hogy iataljaink ne legyenek ezen a téren is szűklátókörüek.
#5-ös emberke lehet, hogy csak fáradt, mindenesetre megtanulhatna fogalmazni.
A Linux mindig is egy jó rendszer volt, és ez csak fejlődni fog. DE, a gamerek windows-t használnak, már csak azért is, mert ott vannak a játékaik. Viszont jó látni, mint pl. a Steamnél is, hogy átírják a játékokat Linux-ra.
Reméljük, minél több játék jut erre a sorsa, talán majd AAA-s címek is. Ha ez bekövetkezik, a Windows-nak lőttek.
Nekem az a tippem, hogy amint meghal Linus Torvalds, a nagy tech-cégek összekapnak majd, h kié legyen a Linux - még ha formálisan is...mivel main developerből 1 darab van, és azt tuti ők akarják adni. Az IBM erre a legesélyesebb jelenleg.
Ezzel sikeresen el fogják vinni a málnásba az egész projectet, ahogy a saját unix klónjaikkal is sikerült ez már nekik néhányszor. Az ex-linux developerek meg átszoknak a freebsd-re, és elkezdik azt pörgetni. Ez a cégeknek detto jól fog jönni, mert ezután lehet zártforrással dolgozni.
Szóval szerintem a BSD a jövő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!