Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet ilyet...

Milyen programmal lehet ilyet csinálni? Hogyan kell?

Figyelt kérdés

Gondolom Photoshop, csak nem tudom hogyan kell. Gimp nem tud ilyet? Ha szabad kézzel jelölöm körbe az nem pontos, és csúnya is mert olyan mű.. és nem természetes.

Hogyan lehet így körbevágni a hajat? :)

Kép:

[link]

így:

[link]



2014. jún. 6. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ezt kell csinálni sokszor :)

2014. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tabaki ***** válasza:

"Gimp nem tud ilyet?"

Miért ne tudna? A PS sokkal magasabb szinten rengeteg dologban okosabb, de alapszerkesztésekre a Gimp semmivel sem rosszabb. Ilyen egyszínű háttér esetén használj Varázspálcát, utána pedig Ctrl-lal indított Lasszóval vedd ki a körvonalból a fölöslegesen kijelölt részeket. A kijelölést szűkítheted vagy növelheted, elmosást adhatsz a szélére, színtörléssel eltávolíthatod az átlátszatlanul maradt részeket, vagy a rétegmód szorzásra állításával fedő helyett csak színező képet csinálhatsz belőle, ebben az esetben nem is kell okvetlenül a kijelölés. Használhatsz maszkolást, vagy egyszerűen a durván kivágott forma határait utólag finomíthatod radírozással.

Amúgy a szabadkézi kijelölés miért is ne lenne pontos? Fölnagyítod a képet, és a Lasszót természetesen nem húzgálod, hanem pontról-pontra rakod le, az esetleg rossz helyre került pontokat menet közben megfelelőbb helyre húzgálva. Annyi pontot raksz le, amennyi a forma körülrajzolásához szükséges. De éppen az ilyen jellegű képeknél kitűnően

Egyszóval: Gyanúm, hogy nem a Gimp tudásával van a probléma...

2014. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tabaki ***** válasza:

+ De éppen az ilyen jellegű képeknél kitűnően és hatékonyan használható az Intelligens olló eszköz is.


Bocs, a Gyík vagy a gépem elunta a rizsát, és gépelés közben elküldte a szöveget.

2014. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor "Tabaki" ennél a képnél is csak simán ollóval vágjam körbe? Egyszerű lesz, főleg a hajszálak...


[link]

2014. jún. 6. 22:16
 5/15 tabaki ***** válasza:
Hogy ezt miből szűrted le, föl nem foghatom. Pontosan azt próbáltam érzékeltetni, hogy a Gimpnek is rengeteg eszköze van az ilyen jellegű feladatokra. Ismerd meg őket, és válaszd ki a megfelelőt.
2014. jún. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 tabaki ***** válasza:

Egyébként nem tudom, miféle hajszálakról beszélsz. Ritka pocsék, rajz nélküli, háttérszínbe olvadó kép, ennek nincsenek is körvonalai.

[link]

2014. jún. 7. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 csacsi2 ***** válasza:

Ilyen gyenge minőségű képpel nagyon rossz dolgozni! A Végeredmény szempontjából sem lesz jó! Keress jobb minőségű képet:

[link]


Photoshop-ban amiről beszélsz (hajszálak) a Színtartomány kijelöléssel tudod megoldani, hogy a köztes részek is ki legyenek vágva. Ilyenkor jön jól a gyakorlás és a program ismerete, hogy a mértékeket eltaláld, kijelölést finomítsd. Ezen a képen

[link]

több réteg egymást fedi, különböző mértékben. Itt a rétegek kezelése jön jól.

Egy feladatnak több megoldása is lehet, így hogy neked melyik fekszik jobban az a gyakorlottságodtól függ. Ismerd meg valamelyik programot és gyakorolj sokat. Érdemes az alapoktól kezdeni, rétegek kezelése, kijelölés, eszközök...

Naty Nagy kedvencem :)

2014. jún. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 tabaki ***** válasza:

@ csacsi2:

Természetesen én is nagyobb képen dolgoztam, csak Kérdező kedvéért butítottam vissza, ha már ő is effélével kedveskedett... De sajnos a nagyobb képekre is érvényes, hogy vacakok.

Én egyébként leginkább a Gimp Színek->Színből alfa funkcióját használtam.

2014. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én is szeretem az énekesnőt. Ő juttatta az eszembe a témát.

Erre gondoltam első sorban:

[link]


Hogy csinálták meg így?

[link]


:)

2014. jún. 7. 23:49
 10/15 tabaki ***** válasza:

"Erre gondoltam első sorban"


Hát, annak az alapján, ami nekem jön be a linken, időnként eredeti gondolataid támadnak, nekem sosem jutott volna róla eszembe egy pucér Tw!ce felirat...

2014. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!