Ha a gépemet újratelepítem egy windows 7-tel akkor 64-es vagy 86 bites rendszer legyen benne? Melyik jobb és miért?
Öregem, mikor felejtitek már el ezt a baromságot....?
Pakolhatsz bele akárhány gigát, ha a procid nem tudja használni a 64 bites környezetet, több hátrány, mint előny!
Tms83
Szerintem félreértetted. Nem azt mondták/mundtuk, hogy tegyél a gépedbe minél több RAM-ot, annál gyorsabb lesz. Senki sem állított ilyet. A 32 bites rendszer 3,3 GB-ig ismeri fel a memóriát, akkor is, ha 8-16-32 GB van benne. De ha valaki tök általános célokra akarja használni a gépét és mégis belerak 6 GB-ot az mégis kinek esik rosszul? Mindenki maga dönti el. Az a fontos, hogy a sok memória mellett kell egy bivaly proci is. Mert ha a CPU lassú, akkor lehet neked 32 GB RAM-od, akkor is csiga lassú lesz a PC-d.
De a kérdésre figyelni kell, erre válaszoltunk. :) És amit Tengor nevű felhasználó mondott, az igaz és jól is válaszolt. :)
Amúgy kérdező:
Mégis milyen géped van? CPU, RAM, alaplap... ?? Meg tudod ezeket nézni?
alaplapom gigabite ultra durable 4
ram kingston hiperx 4gb
processzort nem tudom , de ezeket együtt vettem tehát nagyjából arányos a többivel. egyébként ezek ddr3-asok
"A 32 bites processzorok nem kompatibilisek a 64 bites szoftverekkel."
Forrás: Wikipédia
"Mire van szüksége a Windows 64 bites verziójának futtatásához? Ez sem nagy rejtély. Egy 64 bites processzorral (más néven x64 processzorral vagy CPU-val) felszerelt számítógépre van szüksége."
"Ha meg szeretné tudni, hogy a jelenlegi számítógépe tudja-e futtatni a Windows 64 bites verzióját, töltse le és telepítse a Windows 7 Upgrade Advisor alkalmazást a Windows 7 Upgrade Advisor weblapról. Ez a program elemzi a számítógépét, készít egy jelentést arról, hogy a számítógép tudja-e futtatni a Windows 7 rendszert, és listát készít minden ismert kompatibilitási kérdésről, többek között arról is, hogy tudja-e futtatni a Windows 7 64 bites verzióját."
forrás:
5 perc alatt csak ennyit találtam.
tévhit, hogy a memóri dönti el, melyik a jobb egy adott gépre!
#7, olvasod de nem érted...
Természetesen a processzor ad egy elég erős korlátot arra, hogy milyen architektúrájú oprendszert futhat rajta. A CSAK 32 bites CPU nem tudja futtatni a 64 bites oprendszereket, fordítva viszont igen.
Csakhogy legalább 5 éve (ha nem több) nem lehet kapni CSAK 32 bites processzort (és legalább 10 éve, hogy kijöttek az első 64 bitesek). Innentől kezdve hacsak a kérdező nem annyira gügye, hogy egy P3-asra akar Win 7-et erőszakolni, nem kérdés, hogy a procija támogatja-e a 64 bites oprendszert v. sem.
Innentől jön a kérdés, hogy van-e annyi RAM-ja (4 GB felett), amit a 64 bit érdemben ki tud használni vagy nincs.
Az ultra durable alaplapok rendesen megpakolhatók memóriával. Nekem is olyan van és 16 GB-ig bővíthető. 4 GB RAM-od van, tehát 64 bites op.rendszer kell, de hogy Tms83-nak is igazat adjak, a procinak támogatnia kell a 64 bites architektúrát. Ha támogatja, akkor mindenképpen 64 bites rendszert tegyél fel, mert a 4 GB ram-odból nem fog látni csak olyan 3 GB körül.
Hogy tudod ellenőrizni, hogy támogatja-e a procit a 64 bitet?
Start menü > Számítógép-re jobb katt > Tulajdonságok: itt kiírja neked a proci leírásánál valahol, hogy jelenleg milyen rendszer van fent és milyen architektúrát támogat a proci.
Javítom a mondatomat:
Hogy tudod ellenőrizni, hogy támogatja-e a procid a 64 bites rendszert?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!