Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hangszerkesztőbe hogy tudok...

Hangszerkesztőbe hogy tudok elemekre szedni, egy beillesztett mp3-at?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy elemekre?
2009. dec. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a zenét akarja az énektől elválasztani... dehát már sokszor le lett ide írva, hogy NEM lehet megcsinálni!

De mindig akad egy újabb vállalkozó szellemű jelölt aki majd megoldja mert mondták neki, hogy lehet... Majd rájön...

2009. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hat nekem sikerult elvalasztani... :)
2010. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megosztanád, hogyan sikerült?
2010. okt. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
kell egy tobbszintes keveropult es egy hangszerkeszto program(hangmernok ismerosom segitett benne) :D
2010. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyorsan tisztázzunk fogalmakat, mert azt hiszem, félremagyarázzuk a dolgokat.


Zenét énektől "elválasztani" számomra azt jelenti, hogy a művelet után kapok két különálló, tiszta hanganyagot: a zenét és az énekhangot. Ezt én egy esetben látom kivitelezhetőnek, ha eredetileg a zene és az ének külön hangsávon voltak. Úgy rémlik van ilyen, éppen ez okból, hogy stúdiók dolgozni tudjanak vele. Sőt, el tudom képzelni, hogy profi felvétel készítésekor minden hangszer külön sávon kap helyet, hogy később korrigálni tudjanak rajta, ha szükséges. Ha egy hangsávon van minden, akkor bizonyos frekvenciaszűréseket végezhetünk rajta, aminek segítségével felerősítünk vagy halkítunk bizonyos tartományokat, de ez szinte sosem jár jó eredménnyel. Pl. ha egy magas hangú énekesnő énekel basszusgitár és dob kíséretében, akkor jó eséllyel tudjuk szűrni, mert az ének magas frekvenciatartományban mozog, míg a hangszerek mélyben. Viszont egy komplet zenekar többnyire széles tartományt fog be, és ha ezt szűrni próbáljuk, ahol átfedés van az ének és a hangszerek tartománya között, az torzulni fog.


Ezzel ki is merítettem a hangtechnikai ismereteimet, és kíváncsian várnám, hogy mit mivel és hogyan követett el az ismerősöd, amitől sikerült neki. Első ránézésre a keverőpult szükségességét sem értem, úgy tudom, ha kész hanganyaggal dolgozol, a szerkesztő programok le tudnak keverni minden variációt.


Nah, most hogy megosztottam, mit hogyan gondolok, érdekelne egy részletes szakvélemény, hogy hol és miben tévedtem. És ha kivitelezhető, akkor elmagyarázná, hogyan.

2010. okt. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hat megkerdeztem a baratomat,es a te igazad van annyiban hogy savokra bontotta a hanganyagot,ennek segitsegevel a frekvenciasavot kivalasztva,ki szurte azokat a savokat amire nem volt szukseg.. ez persze tobb oras munkaba kerult es szamomra egy kicsi penzbe,de megvan... (amugy digitalis keverore celoztam a fentiekben)
2010. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!