Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki használ még Windows XP-t?

Ki használ még Windows XP-t?

Figyelt kérdés
Én igen még akkor is hogy lefog járni CSAK A TÁMOGATÁS! Nem fogok frissíteni. Ki használ még Windows XP-t? És ki fog még használni Windows XP-t a támogatása lejárta után?
2014. febr. 27. 20:19
 1/9 Tengor ***** válasza:
44%
Helyes! Remélem arról a gépről is bankolsz!
2014. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
2014. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha rajtad múlna, még mindig a kőbaltánál tartanánk.
2014. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs a Windows XP vel sem, ugyan úgy jelennek meg hozzá javítások ( serice pack )-ok csak azért még is az újabb windows-sok jobbak, viszont ha csak internetezésre használja valaki a számítógépet semmi baj nincs azzal hogy XP-t használ.
2014. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is használóm és még fogom is egy jó ideig,sokan használni fogják még! Sőt cégek is ahol nem tehetik,illetve nem akarják még leváltani a jól működő gépeket,csak utána kell olvasgatni kicsit,én is minap hallottam,olvastam róla!

Vírusvédelmi programok még jó pár évig támogatni fogják az XP-t,bár azoknak nem számít akik anélkül vannak,mert igen ilyenek is vannak.

2014. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyelőre még én is XP-t használok. Váltanék én szívesen 7-re vagy 8-ra, de a gép nem bírná ezeket, több mint 10 éves már.

Valószínűleg összerakok mostmár egy új gépet pár héten belül, és akkor arra nyilván új rendszer fog kerülni.


De hogy a mostanival mi lesz, azt nem tudom.

2014. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tamasoft ***** válasza:

Nagyon sokan használják még, de kevés százalékban elhivatottságból, inkább 90% kényszerből. Főleg off-line gépeknél persze mindegy is. Hálózatos gépeknél egyre inkább óvatosnak kell lenni, bár én is úgy gondolom, hogy még évekig el lehet vele evickélni.

Persze ott az elvi sebezhetőség mellett a 32 bites korlát is, ami nekem pl. azonnal indokolta a váltást. De ahogy szoktuk mondani "ki mire esküszik".

2014. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:
100%

@SKTUDOR:

"viszont ha csak internetezésre használja valaki a számítógépet semmi baj nincs azzal hogy XP-t használ."

Ezt nem értem, szerintem éppen ebben az esetben problémás. Offline gépen még akármeddig ellehetsz a meglévő programokkal, már ameddig a formátumok változása meg a nagyobb gépigény végleg ki nem húzza alóluk a szőnyeget. Amire most képes, azt a továbbiakban is tudni fogja a rendszer, tehát a támogatás leállítása semmiféle drámai zuhanással nem fog járni, az XP ugyanúgy természetes folyamatként avul(t) el, mint mondjuk a maga idején szintén jól teljesítő Win98. Azzal is leálltak, aztán leszakadt-e az ég?

Szerintem a Y2 körüli hiszti során bebizonyosodott, hogy megéri alaposan ráijeszteni a fogyasztókra, hogy aki teheti, ész nélkül rohanjon új rendszert venni, ezért ma már a reklámkampány része.

Ami engem illet, már gyakorlatilag átálltam linuxra, de amíg egyáltalán tudok valamit kezdeni az XP-mmel, időnként előveszem, miért is ne? Mondjuk, pont az internetezés lesz az utolsó, amire használni fogom, de attól eddig is óvakodtam. Ettől függetlenül biztos, hogy a vírusirtók még jó darabig figyelembe veszik az XP-k jelenlétét, mert a piaci pozícióikat veszélyeztető illetlen húzás volna vezényszóra hátat fordítaniuk a kuncsaftjaiknak.

2014. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is Windows XP-t használok már lassan 10 éve egy kb. ugyanennyi idős gépen. Bár a Windows 7 és 8 minimális rendszerkövetelményeinek megfelel a konfiguráció, a probléma az, hogy ezekhez az elavult hardverekhez nem adott ki a gyártó XP-nél újabb Windowsra drivert. Arra egyelőre nincs anyagi lehetőségem, hogy új gépet vegyek plusz az operációs rendszert is hozzá. Ezért valószínűleg maradok az Xp-nél, amíg lehet, de a Linuxra váltás is megfordult a fejemben, csak hát a megszokás nagy úr.
2014. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!