Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A mostani Libre Office stabil...

A mostani Libre Office stabil változatnak is vannak memóriakezelséi problémái Windows alatt, vagy ezt már megoldották?

Figyelt kérdés

Valakinek feltettem a Libre Office programot, 2012 végén, az akkori verzióval az volt a probléma, hogy kiakadt, lefagyott, miután az illető megnyitott pár fájlt, amelyek nem is voltak jelentősen nagyok (a Writer-rel), nem egyszerre nyitotta meg, hanem dolgozott az egyikkel, bezárta, megnyitotta a másikat... Végül már el se lehetett indítani...

Valaki szerint az volt a probléma hogy a Java komponense rosszul volt megírva és feleslegesen foglalta a memóriát, mert a JRE-t is feltettem mellé, mert a Libre Office panaszkodni szokott hogy arra szüksége van...

Win 7 32 bit-es oprendszer volt és 1 Gb ram volt a gépben, de ahogy olvastam fórumokon, nagyobb memóriaigényű gépekkel is voltak problémák...

Teljesen megszűnt az ilyen viselkedés a Libre Office-ben és már gond nélkül lehet használni és nem pazarlja feleselgesen a memóriát?

A JRE-t feltegyem mellé ha egyébként máshoz nem kellene? Én nem tudom mire használja a JRE-t azt hiszem csak az adatbáziskezelő modulja használja, gondolom simán szövegszerkesztéshez és táblázatkezeléshez nem kell...



2014. febr. 22. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: a LibreOffice 4.1-es már nem okoz ilyen gondokat. A 3.6 volt sokáig a legstabilabb, aztán kivártam a legjobbat. Nincs se lefagyás, se Java panaszkodás, egyszerűen működik.

Ez a Fóruma: [link]

2014. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Várható, hogy kis memóriával rendelkező gép esetén (1 GB) sem lesz probléma?

2014. febr. 25. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Mini ITX Windows XP-vel és 1 GB memóriával: kifogástalanul fut a LibreOffice. Nem sok memória kell neki.
2014. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Remélem hogy nem lesz probléma ha felteszem valakinek (mint 2012 év végén az akkkori változattal, ezért kérdeztem rá ismét az 1 GB memóriára, amiből ráadásul még a videokártya is levesz egy kicsit.

2014. febr. 26. 07:19
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. végén én is feltettem az első 4-es változatot, aztán villámgyorsan töröltem és visszatettem a 3.6-ot. Az maradt a gépemen hosszú ideig.
2014. febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs, Javát telepíts arra a gépre, állítsd be a védelmi szintet a Java Control Panelben közepesre és automatikus frissitésre.
2014. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Impress-hez és Draw-hoz kell neki a Java.
2014. febr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!