Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az a sok program, ami driver...

Az a sok program, ami driver tunert, gúgöl krómot, túlbárokat és egyéb vírusokat próbál telepítéskor a gépünkre csempészni semmi szabályt, törvényt nem sért (pl. USA-ban)?

Figyelt kérdés

Kezdte a Daemon Tools, most már gyakorlatilag minden kisebb program csinálja. Ideje lenne már, hogy a vírusirtók gyártói bekeményítsenek, és az összes ilyen szennyezett telepítőt vírusnak titulálják. Elvégre csinálják játék crackekkel is, és ezek rosszabbak, mert ténylegesen fertőznek.


Mit gondoltok? Nekem kezd elegem lenni abból, hogy minden telepítéskor 77 pipát ki kell venni, meg 38 decline gombot nyomni. Aki meg sík hülye az informatikához, és/vagy nem tud angolul, automatikusan telepíti a sok sz*rt.


2014. jan. 1. 01:10
 1/7 aspikami ***** válasza:

Igen, ettől van herótom nekem is. Ha nem figyelek oda, egy-egy trükkös installernél, meggazdagodok +5 teljesen felesleges programmal, amit persze kézileg, egyenként kell törölnöm.

Hogy aki ezt kitalálta... A heréjénél fogva kötném fel.

2014. jan. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na és? Amikor egy letöltőoldal informatikusa azt se veszi észre, hogy valamelyik letölthető ingyenes progiban trójai van? A toolbarok pedig mindenhonnan be akarnak jutni a gépre. Be kellene tiltani ezeket.
2014. jan. 1. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Aki meg sík hülye az informatikához, és/vagy nem tud angolul, automatikusan telepíti a sok sz*rt."


Aki meg ért hozzá, az degeszre keresi magát a hozzá nem értőkből.

2014. jan. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez sehol nem ütközik törvénybe hiszen csak egy ajánlatot tesz az installer, hogy telepítse-e az adott toolbarokat és a többi szemetet, amely ajánlatot te elutasíthatsz. De valóban nagyon idegesítőek és tolakodóak ezek a sz*rságok.

Én azt utálom mikor a böngésző beállításait is módosítgatja és alíg lehet kilőni... Na azt ki nem állhatom.

Nem hiszem hogy valaha is lesz ez ellen intézkedés sajnos.

2014. jan. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ők így szereznek bevételt. Tudod, az ingyenes programokat is meg kell írni és fenn kell tartani valamiből.
2014. jan. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy pár évvel ezelőtt is voltak ingyenes programok, és megéltek valamiből.
2014. jan. 1. 07:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Linuxon gyakorlatilag minden ingyenes és mégsem csempésznek semmilyen kéretlen szemetet a gépemre. Talán ezért is ezt használom. A win sajnos egy profitorientált platform.
2014. jan. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!