Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki segít nekem Ubuntu...

Valaki segít nekem Ubuntu probléma megoldásán ha van oly szíves?

Figyelt kérdés

Először is köszi! :)

Probléma: a laptopra Linux Ubuntu 13.10 (32 bites) lett húzva és a jelszóval akadnak gondok. Próbáltam, hogy recovery módban (terminál ablak, vagy valami olyasmi) beütöttem a "passwd <username>" parancsot (<username> helyére természetesen a felhasználónevet írtam be), és dobtam egy Entert. Kijött, hogy új UNIX jelszó, írtam egyet. Jött a megerősítés (új UNIX jelszó), beírtam azt is. Ekkor megint Enter és kijött, hogy:

"passwd: Hitelesítő token hiba

passwd: password unchange"

Vagy valami ilyesmi.

Szóval egy magamfajta (műszaki beállítottságú, programozáshoz alapfokon éppenhogy értő) részére kéne segítséget nyújtani, hogy mit kéne csinálni, hogy működjön a rendszer.

Előre is hálám, köszönetem mindenkinek, aki érthetően tájékoztat! :)



2013. dec. 24. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp linux-ot szeretnél használni?

Ha nem akkor azt tanácsolom, hogy ne szenvedj vele, hanem tegyél fel egy windows-t helyette.

2013. dec. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

[link]


már csak azt nem írtad, hogy angolul értesz-e, de szerintem ezzel elboldogulsz

2013. dec. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen, Linuxot szeretnék.

Igen, angolul boldogulok, köszi! :)

2013. dec. 24. 20:00
 4/20 A kérdező kommentje:

Megoldódott! Root menüben (a recovery módban) a parancssorba beírtam egy olyat, hogy "mount -rw -o remount /", aztán meg a "passwd username" és így már engedte a jelszófrissítést.

(Csak ha esetleg valaki ilyen helyzetbe kerülne, és érdekelné egy ilyen info)

2013. dec. 24. 22:43
 5/20 Tom Benko ***** válasza:
@1: A windowst én nagy ívben kerülném, mint a fedetlen dögkutat.
2013. dec. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
akkor kerüld, nem ez volt a lényeg..
2013. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Tom Benko ***** válasza:
Azért is írtam az elsőnek. A problémára kapott választ, azt fölösleges ragozni, viszont az első hülyeséget válaszolt, arra érdemes volt reagálni.
2013. dec. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Fejtsd ki légyszi, hogy miért kerülöd a windows-t?
2013. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az isten áldjon meg, muszáj volt ezt megkérdezni?
2013. dec. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Tom Benko ***** válasza:
Mert a tudásához képest ku5va drága. Mert nem szabhatom át kedvem szerint. Mert megbízhatatlan. Mert nem tetszik. Mert orrba-szájba nyomják. Mert irdatlan a gépigénye. Mert eluntam a registryben matatást. Mert eluntam. Mert s7ar. Mert sting imádja. Mert liberalista vagyok minden téren. Mert nem lehet rá XFCE-t telepíteni. Mert igazából nem a tiéd, még ha megveszed sem. Mert ha kínja van, akkor az nagy szerelés, vagy újratelepítés. Soroljam még?
2013. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!