Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mekkora a maximális tárolókapa...

Mekkora a maximális tárolókapacitása a Mozilla Thunderbirdnek? Azaz kb. hány giga?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Mappánként tárolja a leveleket, és egy mappa 4GB méretű lehet. Ha nem csinálsz időnként tömörítést, akkor a _törölt levelekkel_ együtt.

Ha csinálsz külön mappákat időre, küldőre vagy bármire lebontva, akkor elméletileg korlátlan, nem tudom, hogy a létrehozható mappáknak van-e korlátja.

2009. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Azért kérdezem, mert megnéztem, hogy összesen majdnem 4 GB-nyi levelem van (rengeteg mappában külön, nevenként), és még nem tömörítettem egyáltalán. Valahol azt olvastam, hogy a tömörítésben elveszhetnek bizonyos levelek, fájlok, és nem tudom, most akkor tömörítsek vagy sem... Az Outlook Expresszben ugye a maximális méret 2 GB, és nem tudom, hogy a Thunderbirdnek mennyi, mert sehol nincs róla adat...
2009. nov. 25. 21:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Tömörítsd nyugodtan, csak ne legyen közben áramszünet és te se kapcsold ki a gépet és ne is zárd be a programot. Ha tényleg közel 4GB a levelek mérete, akkor el fog tartani egy darabig. Ez a tömörítés nem úgy értendő, hogy ténylegesen tömörít a leveleken. Amikor törölsz egy levelet, akkor annyit csinál, hogy a fájl összegző részén törli azt a bejegyzést, hogy x-től y-ig van a z levél. Amikor tömöríted a leveleket, akkor fizikailag a fájlból eltávolítja x-től y-ig az adatokat, vagyis a levelet.

Ha úgy van tárolva mappákban a levelezésed, hogy vannak a Beérkezett üzenetekben vannak a mappák, az nem jó, mert továbbra is egy fájlban fogja tárolni őket, vagyis a 4GB korlát marad. A Helyi mappákon belül csinálj pl egy "2008" mappát és oda tedd át a 2008-as leveleket. Így fizikailag is másik fájlba kerülnek a levelek, tehát máris 2x4GB lehet. Ha megcsinálod ugyanezt a 2007-es levelekkel, akkor már 3x4GB lesz. Persze az lehet, hogy a korábbiaknak kisebb a mérete, de nem csak így csoportosíthatod a leveleket. Hanem mondjuk külön, hogy "Józsitól", "Bélától", "Gizitől", stb.

Ugyanez igaz az elküldött levelekre is, ott se lehet az mappa mérete 4GB-nál nagyobb!

Az egyes mappafájlok méretét meg tudod nézni. A Postafiók beállításainál (alapból: Helyi mappáknál) ott van a tárolómappa, oda ha belemész valamilyen fájlkezelővel (Intéző, Total commander, bármi), akkor pl a kiterjesztés nélküli "Inbox" fájl tartalmazza a bejövő leveleket, ha nem változtattál rajta.

Ha a letöltött levéllel a postafiókfájl átlépné a 4GB méretet, akkor kapsz egy hibaüzenetet. Most így fejből nem tudom, hogy mi az, de egyáltalán nem utal arra, hogy túl nagy lenne a fájl :) Csak valahogy sikerült egyszer rájönni :D

2009. nov. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hosszú, tartalmas információt! :) Az az igazság, hogy nekem úgy van, hogy van vagy 300 mappám, amiben szét vannak válogatva a levelek nevenként, vagy vegyesként, és tegnap a tárolómappában kijelöltem mindent, megnéztem a tulajdonságait, és ott láttam, hogy összesen 4 GB-nyi levelem van ott. Kollégám mondta, hogy időnként muszáj tömöríteni a leveleket, ezáltal tartjuk karban. Csak volt már olyan, hogy amikor OE-m volt, akkor ugye magától jelezte, hogy tömöríteni kell, leokéztam, és egy csomó fontos levelemet kitörölte, eltüntette, azóta a levéltömörítés gondolatától is irtózom... Persze, közben a freemailnél lementettem a leveleket, használok Mailstore-t, hogy ha ne adj' isten, valami van, akkor meglegyenek másolatban is a levelek, de hát ez sem tuti. Szóval azt mondod, hogy kattintsak a Fájl/Mappák tömörítésére? De akkor nem fog elveszni semmi??? :)
2009. nov. 26. 11:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy lehet egyenként is tömöríteni... Teszek majd egy próbát :)
2009. nov. 26. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!