Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Word tud olyat,...

Microsoft Word tud olyat, hogy pl. akárhányszor beírok egy szót azt mondjuk pirosra színezi?

Figyelt kérdés
Más program is jó lenen, ami tud ilyet, ha az illető programmal tudok .html be menteni.
2009. nov. 24. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Haver, ezt gondold újra. Bár nem egészen tiszta amit mondani akarsz, megpróbálok rá válaszolni, mert látom nem sokan bírtak a megpróbáltatással.

A Microsoft Word programban ha a betűszínt átállítod akkor minden leütött karaktert pirosra színez, bár ennyire egyszerű dologgal nem értem, hogyan nem bírsz boldogulni. Mivel a szavak betűkből állnak, ezért ezt elintézettnek lehet tekinteni. Általában pedig manapság a grafikus webfejlesztő programok be tudják állítani a betűszínt. Page Maker, KompoZer, Adobe Contribute vagy Golive, ezek egyszerűbbek, vagy ott a Dreamweaver, ez egy kicsit komolyabb, de ugyanúgy használható. MS Word-ot pedig ne akarj html fájlok generálására használni, mert egy rakás fos.

2009. nov. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha, mindenképpen a Microsoft-hoz ragaszkodsz, használd az Office program részét képező, Microsoft Publishert, szinte azonos a használata a Word-el, de egyszerű web-lapok szerkesztésére találták ki! (az Office csomagban megtalálod)

/MS. FrontPage-t azért nem ajánlom, mert nincs alapból benne ebben a csomagban, de külön letölthető, MS. webszerkesztő pr.

2009. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem értem mit nem értetek.

Amikor szöveget gépelek, azt szeretném, hogy akárhányszor beírom, hogy (pl) alma, azt pirosra, akárhányszor, hogy (pl) körte azt sárgára .... érthető?

Tudom, hogy lehet színezni, de nem a teljes szöveg, és nem egyszínűre kell és a kifejezések/szavak amiket használni szeretnék 2 oldalon nem 2x hanem oldalanként 30-40x szerepelnek.

amit eddig csináltam az szöveg keresése/színezés volt de ez nem munka.. a .html tulajdonképpen nem olyan fontos, mert ha jól emlékszem .doc -ként feltöltött fájl is közvetlenül olvasható neten (nem weblapot akarok írni word-ben lol)

2009. nov. 26. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Ahogyan én csinálnám:

Tools - record new macro

És itt készítesz egy olyan macro-t, ami megkeres minden alma szót, és azt beszínezi pirosra. Működött is nekem, csak ahhoz, hogy a következőt megkeresse, mindig újra le kell futtatnom. Tudom, hogy bele lehet tenni valami ciklust, de ahhoz én már nem értek sajnos... :-( De szerintem kiindulási alapnak jó, aztán valaki majd csak megmondja a tutit aki jobban ért hozzá. Üdv,


B.

2009. nov. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csak ott a gond a makrókkal, hogy sokan alapból, (köztük én is) alapból, jogosan letiltják! (vírusveszély)
2009. nov. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!