Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom linuxban az...

Hogyan tudom linuxban az egeret beállítani?

Figyelt kérdés
Linux 1.2-es telepítésénél már nem tudtam beállítani, mert egyik lehetőség sem volt megfelelő. Nekem kétgombos optikai egerem van görgővel, a márkáját nemtom, de a tipusa: UM2058.
2009. nov. 13. 23:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy tiltsad le a vezérlőpultban a frissítéseket,és indítsad ujra,hogy mi lett az eredmény,vagy telepítsed ujra a rendszert,mert valószínűleg sérült lehetett az egyik frissítő fájl,vagy áramszünet volt akkor,amikor frissített,és nem lett volna szabad kikapcsolni éppen akkor,vagy a fájlrendszered sérült.. De ezek csak tippek,nem vagyok biztos abban,hogy ezek megoldják a gondjaidat (bár az ujratelepítés biztosan :) ). Elég egyedi,speciális probléma,pályafutásom során még nem találkoztam ilyennel.A vásárolt,vagy "vásárolt" win között nincsen különbség,ha mindkettő tud frissíteni,akkor az nem szempont,hogy vetted,vagy "vetted",ezt csak azért mondom,mert írtad,hogy mi a szitu,de annak ehhez semmi köze nincsen.
2009. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ma magától újraindult, mikor otthagytam pár percre, aztán letiltottam a frissítéseket, újraindítottam én, ezt követően megint magárahagytam. Nem kapcsolt ki, de a "Frissítések majdnem kész vannak. Kérem indítsa újra a számítógépet!" ablak még előjön. Nem történt olyasféle baleset (áramszünet), ami miatt sérülhetett volna a frissítés. Bár az eredeti windows, valódi előnyt sikerült kiiktatnom, mielőtt kiírta volna a hamisitás áldozatává vált szöveget, tehát lehet, hogy az én "vásárolt" példányom nem is annyira vásárolt. Egy ismerősőm adta a CD-t, aki mondta, hogy ez a példány simán letölt frissítéseket, és nincs gond az eredetiséggel.
2009. nov. 20. 17:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Közben rájöttem,egy újratelepítés tudja csak megoldani a problémádat,mert leszedni a félig felrakott frissítést kissé nehézkes,mint egy szöktetés a szerájból :) Nade.Ha ujrarakod,az az áldozatá válós XD dolgot nem hiszed el,milyen egyszerű megelőzni,és nem kell orvosolni,ugyanazzal a windows cd-vel megteheted,amivel a jelenlegit telepítetted.Ha újrarakod,akkor a vezérlőpultban megkeresed az automatikus frissítéseket,és átállítod automatikusról arra a változatra,amikor csak szól,hogy van elérhető frissítés,de csak szól,le sem tölti,és nem is telepít.(alulról a második lehetőség a kikapcsolva felett 1el)Nos.Amikor szól,kis sárga pajzsod lesz az óra mellett.Ha rákattintasz,előjön egy ablak,ahol ki lehet választani majd,hogy expressz,vagy egyéni.Itt MINDENFÉLEKÉPPEN az egyénit kell választani,és majd ha felsorolja az elérhető frissítéseket,ott meg kell keresni egy olyat,hogy eredeti windows valódi előny értesítőeszköz.(ez az áldozatos kis ablakocska okozója)Na ezelől csak kiveszed a pipát,és még kérdezni is fog,hogy a jövőben ne jelenjen meg ez a frissítés,azt leokézod,és mehet a buli,az az egyet sosem fogja leszedni és felrakni,és nem fogsz áldozattá válni :) Így semmi szükséged sem lesz különböző kis progikra,amik elvileg eltűntetik ezeket az idegesítő dolgokat,cserébe széjjelcseszik a fájlrendszeredet,meg a registy-t.Leírva talán hosszú,de pár lépés az egész valójában.Ezt az alternatívát tudnám neked javasolni,mert a fel-fel bukkanó be nem fejezett/sérült frissítést nagyon bonyolult kigyomlálni.

A főkérdésre visszatérve: ubuntu -val hogy állsz?haverkodsz vele?

2009. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
szerintem most a hétvégén fogok.majd szólok h mit nem értek, mert amikor csak belenéztem, akkor nem tudtam h mit hol találok es találok-e egyáltalán, stb. szóval lesz még kérdésem azzal kapcsolatban az biztos.
2009. nov. 20. 21:35
 15/15 A kérdező kommentje:
nézegettem, és azt tapasztaltam, hogy nem futattja az exe fájlokat. ez mitől van?
2009. dec. 22. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!