Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom linuxban az...

Hogyan tudom linuxban az egeret beállítani?

Figyelt kérdés
Linux 1.2-es telepítésénél már nem tudtam beállítani, mert egyik lehetőség sem volt megfelelő. Nekem kétgombos optikai egerem van görgővel, a márkáját nemtom, de a tipusa: UM2058.
2009. nov. 13. 23:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Használj ubuntut.Ott nem kell baszkódni ,de ha ajarod,menüjében van lehetőség. Az 1.2 az uhu-t jelent?
2009. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
j=k
2009. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
igen az 1.2 UHU-t jelent, bár én nem vagyok otthon a linuxban, de ezt tudom mert rá volt írva a telepito cdjére. egyebkent nagyon reszletes valaszt kerek, mert a billentyűkombínáciok már ugy ahogy mennek ugyan , de magával a rendszerrel nem vagyok tisztában. köszi
2009. nov. 14. 19:27
 4/15 anonim ***** válasza:

Akkor először te segíts,mert nem tudom mit értesz egér beállítás alatt.

uhu-hoz nem igazán értek,ezért ajánlottam ubuntut. Tehát mit értesz egér beállítás alatt?

2009. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
amikor beraktam a telepitö dc-t és elindult a telepítés, akkor látszott a kurzor, de nem mozgott az egér mozgatására, de rögtön az elején be lehetett állítani h mien tipusu egerem van és mien a csatlakozása. ott nem tudtam beállítani, így telepítetem billenytyűkombinációkkal. tehát van egy linux uhu (azt se tom mi) 1.2-esem nem működő egérrel. linuxhoz nem értek azért telepítettem, mert megtehetem és szeretném megtanulni a kezelését.
2009. nov. 15. 20:59
 6/15 anonim ***** válasza:
Az ingyenesen beszerezhető,magyarnyelvű,most már teljesen felhasználó baráttá vált,debian alapú ubuntu-hoz mit szólnál helyette? Széleskörű hardvertámogatottsága van,és abszolút nem kell ilyen hülyeségekkel foglalkozni.Linuxal ismerkedőknek szerintem a legtökéletesebb.Az ubuntu-ban abszolúte nem kell bíbelődni,vacakolni,általános asztali felhasználásra grafikus felületen eléggé bő beállítási lehetőségekkel rendelkezik. Nem is hallottam még ilyenről.Meg is lett a véleményem az uhu-ról,pedig számtalan féle linuxot kipróbáltam már.Az ubuntu telepítésekkor csak 7 egyszerű dolgot kell megválaszolnod/beállítanod,és a többit megcsinálja.De ilyet,hogy egeret beállítani? Ez nagy ujdonság.(nem haragudj,nem rajtad akadok ki,hanem a jelenségen) És mégvalami: barátságos,segítőkész fórum is jár az ubuntu-hoz,melyet a letöltési lehetőséggel megtalálhatsz itt: [link] sok sikert,aztán majd írj,mire jutottál.
2009. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kössz a tippet, letöltöttem, de virtualboxban nem emlékszem, hogy anno az xp-t hogyan telepítettem, csak arra, hogy az simán ment. ott akadok el, hogy hova csomagoljam ki a telepítéshez szükséges dolgokat (mert rarban vannak tömöritve) :S
2009. nov. 18. 10:21
 8/15 anonim ***** válasza:
rarba? nem tudom,honnan töltötted le,de nem is értem ezt a kicsomagolósdit. Ha az ubuntu.hu oldalról töltötted le,akkor egy .iso kiterjesztésű lemezképet kell hogy kapjál,amit nem kell kitömöríteni,virtualboxban egyszerűen a létrehozott gép beállításainál a konfigurálás-cd/dvd rom-cd képfájl lehetőségnél csak kiválasztod a letöltött .iso -t,és indítod a vbox-ot. De itt a link az ubuntu.hu oldalról,közvetlen: [link] ez nem rar,hanem iso,amit egyáltalán nem kell kicsomagolni.
2009. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi :D. Ugyanezt töltöttem le, és nekem winrar archivumként mutatja a számítógépem :S, ennek ellenére nem kellett kicsomagolnom, csak a konfigurálás nem jutott eszembe XD. Szóval kössz a tippet, ma telepítem, de csak holnap kezdek vele játszadozni. Majd írok a fjleményekről, és ha lesz kérdésem, ha érdekel.
2009. nov. 18. 22:18
 10/15 A kérdező kommentje:
na megnéztem, szerintem könnyen kiismerem, még böngészem a dolgokat rajta. egyébként lenne egy új kérdésem, ami windows xp-hez kapcsolódik. Nekem olyan Xp-m van amit nem vásárlás útján szereztem, de nincs gond a "hamisitias aldozatava valt" dolgokkal, viszont szerintem pont azért, mert van egy- két frissítés, amit ha letölt, utána letörlödik (vhogy igy működhet), és épp ezért csinálhatja azt, hogy bekapcsolás után, pár perccel, mindig elöugrik egy ablak, h "frissités kész, ujrainditja most a gépet?", sőt valamikor visszaszámol, és ha nem nyomok nemet akkor ujraindul magától! mondanom sem kell mennyire idegesít amikor elveszik az adat amivel dolgoztam. hogyan oldhatnám meg, hogy ne jöjjön elő az újraindítás ablak?
2009. nov. 19. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!