Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyiért tudnám eladni ezt a...

Mennyiért tudnám eladni ezt a konfigot?

Figyelt kérdés

Van egy felesleges gépem, és eladnám...

A hardver:

MSI 865PE Neo2-V alaplap

2,5 GB DDR400 PC3200 RAM (Samsung 2*1 GB dual, 512 MB single)

160 GB Maxtor HDD (IDE)

3,0 GHz Pentium 4 Northwood proci

ATi Radeon HD 2600XT 512MB AGP videókari (800 MHz RAMDAC, 700 MHz GDDR3 RAM)

Alaplapi Realtek AC'97 hangkártya

Midi ATX ház, fekete, 450W-os Codegen táppal (a házon kijelző, kék világítással, amin idő, aktuális hőmérséklet, táp igénybevétele, CPU hőm., HDD hőm, házon belüli hőm. , ventillátorok állapota olvasható)

17" Macom monitor

Gigabyte optikai egér, oldalán kék fénnyel világít

104 gombos fekete billentyűzet

A hangkártya Hi-Fivel összekötve, ami egy Technics Hi-Fi, cd player, equalizer, 2 kazis magnó, 2X160W fa burkolatú hangfallal.


Szerintetek mennyit ér ez így?


2009. nov. 11. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kb. 16-17 ezer forint monitor, billentyűzet és egér nélkül. utóbbiakat senki sem fogja kérni hozzá. Együtt ezt az egészet 100%, hogy senki sem fogja megvenni.
2009. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megvesztél öcsém??? Csak a videókártya volt 18ezer... AGP-s kártyák között szinte a legerősebb, amit valaha kiadtak!
2009. nov. 11. 17:37
 3/14 A kérdező kommentje:

Jah, és a házat még most is 18-20 ezerért árulják. Tudom, hogy mennyit ér ez a config, csak kíváncsi vagyok, hogy mások mennyiért vennék meg... Lássuk csak:

Alaplap 5000 ft kb

Ram 15000 ft

Vinyó 6000 ft

proci 9000 ft

videókari 15000 ft

ház legyen nagy szeretettel 10000 ft

monitort akkor kihúztam a billel és az egérrel együtt

hifi min 80000 ft... Tekintve, hogy fél éves, és 140 ezerbe került.

Szerintem a végösszeg nem 17ezer lesz...


Asszed műanyag játékot akarok eladni???

2009. nov. 11. 17:41
 4/14 A kérdező kommentje:

17:27

Vettél te már valaha gépet??? Ott kezdem, hogy a gigás DDR RAM még most is majdnem 10 rugó... Honnan szedtél te ekkora ökörséget, hogy 16-17 ezer, ha csak alapot veszem? Menj fel vaterára, és kukkold meg, hogy ezeket egyesével mennyiért kapod meg, te vadbarom!!!

2009. nov. 11. 17:47
 5/14 A kérdező kommentje:
A hi-fit se úgy képzeld el, hogy csak egy sima music center... 4cd, mp3, fm/am rádió, 4*450w-s belső erősítő, hangfelvevő szett, 3d-s grafikus equalizer, stb...
2009. nov. 11. 17:54
 6/14 anonim ***** válasza:
150.000 minimum...ennél alább ne add!!nagyon jó konfig
2009. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Eleve rosszul számolsz. A konfigod kb 3-4 éves lehet. Ne számolj új alkatrészekkel, mert nem azok... Kezdjük úgy, hogy kihoztad a boltból, elvesztette a garanciát (1 év) és a felét sem éri!

Van egy S478-as alaplapod, abban egy olyan proci, aminél sokkal jobbat abba nem lehet beletenni (=nem bővíthető). Ez az alaplap ezzel az amúgy nem rossz procival nem ér meg 15000Ft-ot.

A videokártyád szintén. Lehet, hogy néhány éve jónak számított, de régen a Trabant is autó volt. 15000Ft-ért egy HD4650-et kapsz, remélem abban megegyezhetünk, hogy az lényegesen jobb kártya. Arról nem is beszélve, hogy az AGP ma már nem előny... Maradjunk annyiban, hogy a 15000-nek jó ha a felét éri. Sose az újkori árát nézd. Szintén: nem éri meg jobbat tenni bele.

2.5GB DDR400-as memória... Új ára elég magas a DDR memóriáknak, és nem kell már csak olyannak, aki nem tudja lecserélni a régi gépét újra. Nem ér 15000-t a 3 memóriád sem. Az új ára amúgy 7-8000, namost akinek épp most ment tönkre a használt memória, az nem fog egy szintén használtban megbízni. Egyébként sincs olyan, hogy 2 memória dualban megy, és mellette az egyik meg nem. Vagy mind, vagy egyik sem. Hogy rontsam a boltot: dobtam ki 1GB-s DDR400 Samsung memóriát... Ha megnyugtat: egy hibás 512-es modul (Samsung) most is itt figyel az asztalomon dísznek :) Megjegyzem, szerintem még pozitívan is jössz ki vele, mert amikor vetted, pár éve, akkor kb ugyanennyiért vetted (9-10e/2GB).

160GB IDE vinyó: erre még azt tudom mondani, hogy akár meg is érhet 6000-t, bár Maxtor...

Plusz egy csilivili ház, amiben van egy übergagyi táp. Még a doboz csakcsak rendben ha nincs szarrá karcolva, de maga a táp 0Ft (pláne ha 4 éves), sőt ráfizetés (nem sok lehet neki hátra - Codegentől a 3-4 év is a csoda kategória).

A monitor elég noname madeinchina típusnak tűnik. CRT vagy LCD?

Egér... Billentyűzet... Ajándék, csak vigyék :)

Szóval ott tartunk, hogy egy kicsit hozzáértő vevőnek 35, amúgy 40. 60-ért új gépet lehet kapni...

(alaplap+proci 10, memória 9, video 7, vinyó 6, ház 5. Monitor külön 5, ha LCD akkor esetleg 8)

A hi-fi nem tudom mennyit ér, de aki egy használt számítógépet szeretne venni, annak nem lesz pénze 80ezres hifire...

Vagy hirdetheted a Vaterán alkatrészenként, csak ne csodálkozz, ha jövőre sem viszik el annyiért, amit te kiálmodsz belőle. És a gép, az alkatrészek egyre kevesebbet érnek...

Lehet marházni, de én nevetek utoljára ha rajtad ragad a géped. Jövő ilyenkor 20-at se fog érni...

2009. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, és a hifi egy sima music center... Amit leírsz, az kb a minimum amit egy mai hifinek tudnia kell :)

A 4x450W meg... Megnéznéd mekkora max áramfelvétel van a hátuljára írva? Vagy meg tudnád mondani mekkora a biztosíték benne? A 450W-os erősítőre ha a 160W-os hangfalat ha rákötöd akkor nem szakad szét? :)

2009. nov. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen tisztelt kérdező!

Hogy nem vagy egy észkombájn az biztos.Te kérdeztél, Ő válaszolt, ami Neked nem tetszik, de azért Ö ne legyen már "vadbarom".Javasolnám, hogy e "csodamasinát" inkább tartsd meg és sürübben látogass az illem oldalaira, habár nem tudom használ-e? (Gondolom, ezekután már én is "vadbarom" leszek) Kérlek szelidülj meg és viselkedj ugy mint a kofigud.Ö némán türi a te hütlenségedet.

De a gépről is ejtsünk szót.Garanciát adsz-e hozzá? Házhosz szállitást, beüzemelést, az uj tulaj betanitását vállalod-e? Ha igen, engem érdekelne ez a ketyere, csak hát a feléből mennyit engedsz?(Arra számits, hogy az uj tulaj meglehetősen nehéz felfogásu, igy a betanitása több napig is eltarthat.A kvártélyról nem kell gondoskodnod.A betanitás idejére átalányárajánlatot adjál.Várom ajánlatodat.Te jó ember!

2009. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De milyen jól elbeszélgetett magával :D
2009. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!