Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a baj bekapcsoláskor?

Mi lehet a baj bekapcsoláskor?

Figyelt kérdés

Win XP-m van, ami a napokban elromlott és szervízbe vittük, ahol új winchester-t kapott, amire újra rá lett telepítve a Win XP. Azóta ha bekapcsolom, akkor a következő üzenetet írja ki:

"Reboot and Select proper Boot device on Insert Boot Media in selected Boot device."

A gép itt megáll, fekete képernyő, csak a szöveg, és hiába nyomom meg az Entert vagy az F2-t, nem lép tovább, csak ha Reset-et nyomok, de akkor már továbbmegy.

Ezen kívül Total Commander-ből nem indítja el a kívánt zenéket, hanem kiírja, hogy Programfuttatási hiba. Ám, ha Winamp-ból keresem ki a zenét és ott nyitom meg, akkor minden gond nélkül lejátsza.

Mi lehet a probléma?


2009. nov. 11. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, olyan eszközről akar bootolni, amiről nem tud. Esetleg egy floppy maradt a gépben, vagy CD? Állítsd meg a BIOS-ban a bootolási sorrend elejére a HDD-t. Ha ez sem segít, akkor lehet ,hogy az alaplapi elem merül, és mindig elfelejti a beállításokat. A harmadik lehetőség, hogy ez a winyó is problémás. Ez utóbbi viszont felveti azt, hogy talán az előző winyónak sem volt baja, inkább az alaplapi vezérléssel van probléma.



A Total Commanderes kérdésre: Nincs az Mp3 társítva a winamp-hoz, ami elég fura, de úgy tűnik. Hosszú jobb klikket nyomj a zeneszámon, majd a Társítás menüben választ ki a WinAmp-ot, és kattints be az "Ilyen fileok megnyitása mindig a kijelölt programmal történjen" pipát.

2009. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos a Winamp társítást elvégeztem, de fura mód, nem volt benne a listában, külön kellett tallóznom hozzá, és továbbra sem ismeri fel, még mindíg hibaüzenetet kapok.


Amikor visszakaptam a gépet, benne volt egy lemez, de szóltam a fickónak, hogy benne maradt és kivette. :/

Ezt a Bios-t hol lehet beállítani?

2009. nov. 11. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:
mikor bekapcsol a gép a monitoron megjelenik a gép akkor meg kell nyomni egy gombot nemtom melyik nekem a del gombbal kell behozni de gondolom ez biostól függ.Ha már benn vagy akkor first boot devicenak be kell állítani azt a hdd-t amin van az oprendszer !?
2009. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hm. jobb ha ezt hozzá értőkre bízom, vagy még jobb, ha magam feltelepítem újra a wint. köszi
2009. nov. 12. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!