Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Két XP közt hogyan oldható...

Két XP közt hogyan oldható meg a billentyűkombinációval való váltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy hosszú történet eredményeképp két winchesteremen van egy-egy Win XP-m. Azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet megoldani azt, hogy ne kelljen mindig újraindírtani a gépet, ha váltani akarok. Ugyanis a kijelentkezéssel sem látják egymást. Nem csoda, hisz nem két felhasználóról, hanem két különálló oprendszerről van szó.
2009. nov. 5. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt sehogyan nem tudod megoldani,mert mikor az egyiket elindítod,maga az oprendszer (az xp) a memóriába épül fel.ha a másikat akarod mindenképpen kell az ujraindítás,hogy fel tudja építeni saját magát.tehát a válasz erre,hogy ezt sehogyan nem tudod kivitelezni az általad leírtak alapján.
2009. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
telepítsd az egyiket virtuális gépre (pl vmware, virtual pc). Ekkor a futó rendszer alatt külön ablakban indul a másik, így akár ALT+TAB -bal is válthatsz.
2009. nov. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a második válaszolónak:igaz amit mondasz,de ezt azért nem javasoltam neki,mert már 2 feltelepített rendszerről kérdezett.A feltelepített rendszert igen nehéz berakni vboxba vagy wmwaréba,nem? :)
2009. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogos, bár magamból indultam ki. Ha tényleg ilyen igényeim lennének, én ezt tenném :) A feltelepített rendszert persze nem próbálnám meg áttenni virtualba, de egy hagyományos backupra és reinstallra szánnék időt. Végülis egy alt+tab sokmindent megér ;)
2009. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ubuntut használok fő rendszerként,de virtualbox-al játszadozok elég sokat,abban van xp is,meg red hat is,és dualboot-ban most éppen egy w7 is van a vinyón.De abban akkor megegyezhetünk,hogy a kérdésre a konkrét válasz,hogy nem tudja kivitelezni(a jelenlegi tudás szint alapján nem).
2009. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :). Végülis nem olyan fontos, csak tudni akartam, hogy van-e olyan megoldás, hogy ne kelljen várnom 5 másodperccel többet, és ne kelljen két gombbal többet nyomnom, mert manapság ez sok időnek és hatalmas munkának számít :D. Egyébként hasznosnak találom mindegyik választ, és ha gondoljátok többet is írhattok a virtualboxról és hasonló megoldásokról.
2009. nov. 5. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Már meg is egyeztünk :D
2009. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha virtualboxba (én ezt szeretem mert egyszerű kezelni,és nem települ fél óráig) telepitesz egy másik xp-t vagy akármilyen másik oprendszert,akkor a telepített cucc az folyamatosan fut a gépeden,amig az el van indítva.De memória kell hozzá,csak szólok,mert ha fut,fogja a gépet.Azt bármikor szét lehet barmolni,kisérletezni is lehet vele,és 2-3 gombnyomással akár törölni is tudod.Vagy akár értelmes célokra is tudod használni,a lényege,hogy egy létrehozott virtuális számítógépre tudsz telepíteni egy neked tetszőleges operációs rendszert,amit bármikor elindíthatsz,ha úgy akarod.Van usb támogatása is,és netezni is tudsz vele.Én pl. teszteltem,hogy egy xp minden védelem nélkül meddig bírja XDXD nem sokáig bírta,de letöröltem,és ujraraktam.De igy szoktam kipróbálni különböző féle linux disztribúciókat is.Feldobom,tesztelgetem,aztán törlöm.Jamés a virtualboxban ami történik,az semmilyen kihatással nincsen a valódi oprendszerre,mert teljesen izolált,elszeparált részen van a vendég rendszer.Ha ki akarod próbálni itt ingyenesen megszerezheted,és ingyen használhatod: [link]
2009. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!