Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Akik szerint a zenei szoftvere...

Akik szerint a zenei szoftverekkel bárki tud zenét írni, akkor miért nem csinálják azt? Jól lehet vele keresni!

Figyelt kérdés

Amint kimondom, hogy elektronikus zene, mindig van akad legalább egy ember, aki rögtön felförmed, hogy a tuc-tuc az semmire se való, meg az könnyű, meg az nem ér semmit, meg azt bárki megcsinálja.


Először is: az elektronikus zene az nem csak tuc-tuc


Meg, ha annyira meg van gyözödve, hogy könnyű elektronikus csinálni, akkor miért nem kezd bele? Több ismerősöm is van, akik dj-knek írják a dalokat (olyanoknak is, akik több 10ezer ember előtt játszanak) és rengeteg pénzt keresnek. Több száz eurós nagyságrendekben kell gondolkozni dalonként. És egy-egy dal, azért nem hetekig készül.


És ugyanezek az emberek készítenek filmekhez meg reklámokhoz szimfonikus zenéket is, UGYANAZOKKAL a szoftverekkel, mint amivel az állandóan fikázott tuc-tuc-t is!


Sőt, tudod mit? Ha a tuc-tuc neked ennyire fáj, akkor csinálj szimfonikust! Sokkal olcsóbb, mint feljátszani zenekarral, és az átlag ember nem is tud különbséget tenni, mi több egyáltalán nem is érdekli. Viszont ezekért a munkákért fizetik a legtöbbet.


De akkor újra megkérdezem, miért nem csinálod ezt? Mert olyan emberek mondják ezt nekem, akik meg egyébként azt hangoztatják, hogy őket aztán nem érdekelné, hogy nem szeretik a munkájukat, de mivel nagyon jól megfizetik, ezért inkább nem hagyja ott.


2013. szept. 4. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Előre veszekszel a válaszolókkal? Jó kezdés! :DD


Természetesen nem tud bárki zenét "csinálni", mindegy milyen eszközzel, ugyanis az művészet. A zenei szoftvereket is csak úgy lehet használni, mint a hangszereket. Hiába tud valaki felprogramozni pl. különböző összhangzatokat meg hangszíneket egymás után, ha azt a kutya nem hallgatja meg, mert olyan gagyi. :)

2013. szept. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 merhabal válasza:

Ahhoz, hogy zenész légy kell: alázat, kitartás, tehetség, nem pedig egy laptop és egy tanfolyam.

Aki két számot össze bír keverni úgy, hogy kijön az üteme (program használatával), az még nem zenész.

Ráadásul ha valakinek ez a produkciója, az még csak nem is mondhatja, hogy elmegy zenélni. Az csak a p*csét rázza, más tollával ékeskedik.

Létezik igényes elektronikus zene, mint pl.: Prodigy, Daft Punk.

Létezik igénytelen pl.: DJ Rush

Meg is lehet nézni, hogy ki-hol tart ebben a szép nagy zenei piacban.

Amúgy a zeneszerzést ne keverjük össze a tróger zenekatyvasztással.

2013. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

na, itt is az első versenyzőnk, aki kapásból fogalomzavarban szenved:


a zenélés és a dj-zés két különböző dolgok.


(ja és szólok, hogy a daft punk régi dalai nagyjából mind samplézott, vagyis fogtak egy régi zenét a 70es 80as évekből, és azt tették be egy az egyben a saját dalukba)


youtube search: daft punk samples

2013. szept. 4. 17:50
 4/11 merhabal válasza:
A Prodigy pedig a mai napig mókuskám!
2013. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát jó, én nem vagyok ellene a samplézésnek, mert egy nagyon király dolog.
2013. szept. 4. 18:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Na igen, mondjuk pl. Vangelis és MC-Tarhonya az két külön dolog. (Direkt mondtam két végletet.) Az egyik művészet, a másik egy (amúgy nem könnyű) szakma. De egyiket sem tudja akárki jól csinálni. A szoftverekkel csak a lehetőség adott bárkinek, aztán élni vele, az más kérdés.
2013. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akik szerint a zenei szoftverekkel bárki tud zenét írni, akkor miért nem csinálják azt? Jól lehet vele keresni!


mert nincs idom ra,

mert nem erdekel

mert van mas ,aki sokkal jobban ert hozza es nekem nincs kedvem kiserletezgetni

van waffles,what.cd ,sceneacces...mindent be lehet szerezni ;-)

2013. szept. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
na, de most a kérdés épp abba köt bele, hogy állitolag nem is kell hozzáértés, mert könnyü. És én meg most csak közöltem, hogy amugy nagy pénzek vannak benne. És akkor felvetődik a kérdés, akkor miért nem ezt csinálják az emberek, akik beszólnak?
2013. szept. 4. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:

itt boldog-boldogtalan tud mindent , vagyis azt hiszi..

kerdesed inkabb a viselkedeskulturat feszegeti

2013. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"miért nem ezt csinálják az emberek, akik beszólnak?"

Mármint neked szólnak be? Akkor ott rögtön tőlük kell megkérdezni.

2013. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!