Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop rétegezési probléma?

MissYvonne kérdése:

Photoshop rétegezési probléma?

Figyelt kérdés
Behúzom a képet a már megnyitott képre,de ahelyett hogy új rétegként adná hozzá, az eredeti kép kitörlődik és a behúzott kerül a helyére. Nagyon kezdő vagyok, és nem tudok ezzel mit kezdeni :(
2013. aug. 3. 16:08
 1/5 tabaki ***** válasza:

Nemigen használok Photoshopot, de ezt nehéz elhinnem, legalábbis, hogy az aktuális kép kitörlődik. Nem marad ott egy másik ablakban/fülön? De lehet éppenséggel...

Mi van akkor, ha eleve kérsz egy réteget, és arra húzod rá?

2013. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,most észrevettem,hogy amit odahúzok az egy másik ablakba nyílik meg,és próbáltam úgy is,de nem,akkor is ezt csinálja :/
2013. aug. 4. 08:56
 3/5 tabaki ***** válasza:

Mondok mást, de valószínűleg egyszerűbb is létezik, csak ahhoz meg kéne néznem egy Photoshopot, az meg most nincs kéznél.

Betöltöd az egyik képet, és kérsz rá egy réteget. Utána betöltöd a másikat, Ctrl+C-vel kimásolod, aztán beilleszted (Ctrl+V) az imént létrehozott rétegre. Ez nyiván működik, de lehet, hogy olyasmit is találsz, mint a Gimpben a 'Megnyitás rétegenként'.


Szvsz lehet, hogy a PS nincs olyan hallatlanul felkészítve a drag and drop műveletekre. Egy szerkesztés végülis nem valami sunshine reggae, hogy a teljes lazaság legyen a lényeg. Ennek ellenére én kipróbálnám, hogy nem a képablakba, hanem a rétegek ablakába húzom be a másik képet, hátha...

2013. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Na, átjöttem a kedvedért Windowsba, és kipróbáltam.

Nekem működik (magyar CS6), ha (akárhonnét) a képfelületre húzom be a fájlt. Ekkor a kép kijelölődik, és a behozott kép egy új rétegen, intelligens objektumként jelenik meg. Ezt 'Réteg->Intelligens objektumok>Raszterizálás' menüponttal tudod rendes képpé alakítani.

Van más módszer is, ha annyira kedveled az áthúzást. Az eddigi módon húzd be mindkét képet a munkaterületre. Ez nálad azt eredményezte, hogy a két ablak egymás mögé került, vagyis az 'Ablak->Rendezés->Az összes véglegesítése lapokká' beállítás van érvényben. Ezt változtasd meg bármely másikra, hogy egyszerre lásd a két képet. Állj a behúzandó képre, és a Rétegek ablakban megfogva dobd a másik kép ablakába, ekkor közönséges rétegként kerül bele.

2013. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Hoppá, az intelligens objektumos módszer nálam akkor is működik, ha teljes ablakban van a kép. A lényeg, hogy a képfelületre (ne pl. a rétegablakba) dobd a fájlt.

A második metódus meg így néz ki a gyakorlatban:

[link]

2013. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!