Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Packard Bell EasyNote TE...

Packard Bell EasyNote TE Windows 7 telepítési probléma? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
A napokban vettem egy Packard Bell EasyNote TE F5211BZ452HG notebookot. Neten rendeltem, alapból egy Linpus Linux rendszert adtak hozzá, ám ugye ezzel nem igazán tudtam semmit kezdeni, így felraktam rá a Win 7-et. Ennek a telepítésekor adódott az a probléma, hogy a 320 gigás HDD ketté volt osztva és csak az egyiknek a fájlrendszerét tudta kezelni a win 7, a másik feléhez nem volt driver (asszem ezt írta ki), így most a teljes terület felével gazdálkodom, de szeretném ezt a fullra kiterjeszteni. Várom a segítő kommenteket :)

2013. júl. 31. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia, nyugi nincs semmi gáz ;) Jó is, hogy elküldted a list disket mert így nekem is könnyebb (hát nekem is lankad a figyelmem néha :$ bocsi :D ). Szal a list partiton fúkusszal mindennel 1ütt:

select disk 0 <-- itt fókuszál a lemezre

list partition <--ezt beírva pedig már működnie kell, ugyanolyan táblázatott kell kapnod mint a list disknél csak Lemez helyett Partíció lesz odaírba stb. :)

2013. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ÁÁháá persze, ahogy sejtettem, szal ahonnan vetted a gépet, ott ugye linux alatt 2 részre osztották a lemezt, de nem NTFS fájlrendszerrel, hanem FAT-al, amit a win7 nem kedvel. Nos ezt nekünk vhogy el kell érni, hogy leformázza nekön a window ntfs fájlrendszerrel. Először megvárom a list partition képet.
2013. aug. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

list partition: [link]


Ez alapján ext2 fájlrendszert használ: [link]

2013. aug. 1. 13:04
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja igen FAT az a MSDOS, bocs csak közben programoznom is kell, na szal akkor megpróbáljuk formázni. Remélem sikerül jól elmagyaráznom, tehát van ott neked 2 partíciód, most írd be parancsnak, hogy select partiton 1, ugye itt fókuszálsz rá, majd írd be, hogy detail partition, ekkor ilyen infókat fog a partícióról megjeleníteni, nos ezt mind2őnél csináld meg, és amelyiknél kiírja, hogy nincs kötet társítva ehhez a partícióhoz, illetve az aktivitásnál is az van, hogy: Nem, tehát lényeg, hogy nelegyen ott a C partíció sehol se kiírva (a 2es lesz az, de ink menjünk biztosra) , akkor azt kell formáznunk a következő módon:

select partition X ------ X a hibás partíció száma

FORMAT FS=NTFS LABEL="Lemez"

2013. aug. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, közben találtam egy jó kis programot, ami kezeli windows alatt az ext2 FS-t, a neve Ext 2 Volume Manager és ebben lehetőségem nyílott átállítani NTFS-re a fájlrendszert, majd így már egyből elismerte a windows és megjelent egy ablak h formázzam :) De sokat segítettél, köszönöm! (Probléma esetén még zaklatlak :D)
2013. aug. 1. 13:42
 16/16 anonim ***** válasza:
Okés, örülök, hogy sikerült, hallottam arról a programról, de még nem volt vele dolgom, ezért nem is mertem ajánlani :) Persze, ha valami probléma van akkor nyugodtan keress. :)
2013. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!