Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Packard Bell EasyNote TE...

Packard Bell EasyNote TE Windows 7 telepítési probléma? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
A napokban vettem egy Packard Bell EasyNote TE F5211BZ452HG notebookot. Neten rendeltem, alapból egy Linpus Linux rendszert adtak hozzá, ám ugye ezzel nem igazán tudtam semmit kezdeni, így felraktam rá a Win 7-et. Ennek a telepítésekor adódott az a probléma, hogy a 320 gigás HDD ketté volt osztva és csak az egyiknek a fájlrendszerét tudta kezelni a win 7, a másik feléhez nem volt driver (asszem ezt írta ki), így most a teljes terület felével gazdálkodom, de szeretném ezt a fullra kiterjeszteni. Várom a segítő kommenteket :)

2013. júl. 31. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A nem használható partíciót is formáztad? Mondjuk win7nél ha jól emlékszek nem lehet kiválasztani, hogy FAT, vagy NTFS fájlrendszert alkalmazzon-e, de neked mindenképpen NTFS kell. Driver dolog érdekes, mert ha 1 merevlemezről van szó, ami csak fel van osztva és az egyiket olvassa, akkor egyenlőre nekem magas mért kér drivert a másikhoz. Esetleg próbáld meg újraparticionálni, formázni stb, de lehet nem árt ha megnézed a HDD Sentinel-el is mit ír ki. Régen egyébként kellett úgynevezett RAID-vezérlőprogram 1-2 vinyóhoz, de ha ez lenne a gond szerintem a másik partíciót sem olvasná. Várom válaszod :)
2013. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

A HDD Sentinelnek nem vettem sajnos sok hasznát, mert ez sem jeleníti meg a létező, de sunyi módon eltitkolt 150 gigás patríciómat, de kicsit nézelődtem a gépben, nem vagyok egy számítástechnikai zseni, de egy ilyet találtam:

[link]

A teljes kapacitás és az árválkodó C meghajtó területét összehasonlítva érzékelhető hogy valami nem okés...

2013. júl. 31. 19:05
 3/16 anonim ***** válasza:
A C meghajtó és a teljes kapacitás közötti különbség oka az, hogy a C az csak partíció, a teljes kapacitás egy része, tehát nem egyezhet meg a teljes mérettel. Én azt csinálnám, hogy törlöm a partíciókat a win7 telepítőjében, majd újra felosztani 2 részre a merevlemezt, és persze újrarakni a win7et. Nekem is linuxal jött a gép és win7 telepítésénél teljesen újraosztottam a lemezt és minden simán ment utána, úgy vélem ez lehet a gond.
2013. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen ám, de a win 7 telepítéskor a most meg nem jelenített patríciót nem engedte törölni :/ Azzal egyszerűen semmit nem engedett kezdeni.
2013. júl. 31. 20:59
 5/16 anonim ***** válasza:
Így látatlanban elég nehéz megmondani mi okozhatja,a win7et arra raktad fel, amelyiken a linux is volt? Mikor a másik partíciót formázni akarod a telepítőben, pontosan mit ír ki?
2013. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bár, ahogy filózóm rajta, lehet az a baja, hogy az a partíció Linux alatt lett létrehozva, és ezért sír mikor vmit alkotni akarsz vele...de ez egyáltalán nem biztos, próbáld ki, hogy látja-e a diskpart. Következőket tedd: start menüben, lent, ahol a keresés is van, írd be : diskpart, mjd futtasd, a megjelenő ablakba a következőt írd be: list partition, aztán pedig list volume, és légyszíves küldj 1 képet róla, amiket kiír a 2 parancsra
2013. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

list patrition: [link]


list volume: [link]

2013. júl. 31. 23:53
 8/16 anonim ***** válasza:
Köszi. de légyszi az elsőt mégegyszer, mert nem patrition hanem PARTITION, tehát LIST PARTITION :)
2013. aug. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jade hülye vagyok, bocsi fáradt voltam már.


Nos a list partitionra ez a reakció (+list disk):


[link]


(lehet hogy nagyon gáz, de nem sikerült kitalálnom h hogyan jelölöm ki a lemezt)

2013. aug. 1. 11:21
 10/16 A kérdező kommentje:

Hogy miről is van szó:

[link]

2013. aug. 1. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!