Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az új laptopom és a Linux?

Az új laptopom és a Linux?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy problámám..

Ma vettem egy : Packard bell. laptopot és a Linuxot rakták rá elméletileg.. ezért úgydöntöttem ,hogy rárakom az XP-t először aztán majd a Windows 7-et mert win7hez nincs telepítő CDm.. amikor bekapcsolom a gépet a Linux el sem indul! Beraktam hát a windows xp telepítő CD-jét és elindul az OP. rendszer olvasássa amikor egyszercsak megáll és ezt írja ki!


A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you've seen this Stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:


Check for viruses on your Computer. Remove any newly installed hard drives or hard drive controllers. Chechk your hard drive to make sure it is properly configured and terminated.

Run CHKDSK /F to check for hard drive corruption, and then restart your computer.


Technical information :

*** STOP: 0x0000007B (0XF78D2524,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

Megpróbáltam újraindítani de a probléma továbbra is fenáll.. ez a Run CHDSK-t nem tudom hogyan kell megcsinálni szóval ezzel nem tudok mit kezdeni, ha valaki tudna adni egy értelmes választ azt megköszönném!

Ui: Kaptam hozzá egy CD-t de amikor átállítom a BIOSba a "xy" priority-t arra hogy a DVD/CD olvasó legyen az elsődleges a windows bootolása érdekében a CD amit kaptam a géphez nem reagáll egyszerűen semmit sem kezd a program!

A CD: Packard Bell. EasyNote TE11BZ Series Rev 6.0 Resource DVD

Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. júl. 9. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

heloka


igy mar mas... ha nem hardveres hiba ,javaslok egy teljes vimyo legyalulast : Active kill disk...


Active KillDisk Professional Suite v7.1.12 with Key verzio lassabb de alaposabb

2013. júl. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Idő közben már rájöttem! :D

A BIOSban kellet átálíttani a SATA módot ACHIról INIRA vagy UNIFIRA már nem tudom, csak állítgattam és boom :D

De azért köszi a gyors választ! ;)

2013. júl. 9. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy nem kellett vna a gagyi elavult xpt ráerőltetni egy normális gépre. Az ahci tud olyan merevlemez kezelési stratégiákat, ami jól jöhet, ill. gyorsabb is általa a vinyó.

[link]

2013. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!