Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux OFF Windows ON és hogyan?!

Linux OFF Windows ON és hogyan?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám ,hogy újonnan vásároltam egy laptopot.. és persze hogy a legratyibb OP. rendszert rakták rá... a Linuxot, és amikor megpróbálom bekapcsolni a gépet még el sem indul a LINUX!!!... (fos) Sok szarságot kihoz hogy nemlehet eltávolítani ezt azt..

És utána befagy..

Ezért amikor átálítottam a patríciusokat hogy a CD/DVD olvasó legyen elől hogy be tudjam BOOTolni a windows xp-t elindul a windows felismerése de aztán megáll a folyamat és megint ilyen hülyeségéeket ír ki.. hogy vírus van a gépen vagy új hardver!

Megjegyezném : a géphez semmit nem adtak.. csak egy ilyet.. (Packard bell.) EasyNote TE11BZ Series Rev 6.0 Resource DVD



2013. júl. 9. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
keress egy profit ( de ne mond neki ,hogy ratyi az op.rendszered) ..csak,azt mond ,hogy az a gagyi winfos melto a nevehez es nem birod egyedul felrakni... ;-)
2013. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja ...es van ez a dolog , marmint internet : egy kis kutakodassal barmilyen winfos telepitot be lehet szerezni ingyert.....ha ugyesen teszed fel a kerdest ,az aktivalasban is rengetegen tudnak segiteni( loader vagy kulcs)
2013. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:

Nem lehet, hogy a Windowsnak meg a linuxnak is valami közös problémája van, mondjuk hardverhiba? Akármennyire is oktondi vagy hozzá, a linuxnak nem kötelező velejárója, hogy nem indul el. Mellesleg tízezreket kerestél a linuxon, nem éppen ildomos a fikázása. Nem biztos, hogy a patríciusokat át kellett volna állítanod (gondolom, a plebs oldalára), mert ez a fajta szakértelem azt sejteti, hogy nem egészen tudod, mit csinálsz. Szerintem mielőtt bármibe belefognál, elsőként a boltban reklamálj. Ha ott azt látod, hogy a géped egyáltalán BÁRMILYEN oprendszerrel működik, akkor állj neki ügyeskedni.

És okoskodni...

2013. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnálattal hallom,hogy nem működik a win telepitésed,de ez nem a sz@r linux hibája.Linux ilyeneket nem ir ki!!!

Tehát bizonyára a fantasztikus 11 éves összetákolt vin lemezeddel lesz a gond.

Jobbára nem fogunk segiteni linuxot gyilkolni,de te a megnyerő kérdéseddel kiérdemelted a segizséget

2013. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt ez:

Vegyél egy linux live cd-t magadhoz,azzal sikerülhet leszedni.Vagy egy vin 98 lemezképet.Fdisk a megoldás.De valòszinüleg nem igazán ismered már a Dos-t.

2013. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

Hű, de igazad van, needee!


Mekkora fintora ez a sorsnak, hogy a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldást éppen a Kérdező által ismeretlenül is zsigerből gyűlölt linux jelenthetné...


Ennek ellenére továbbra is nyomatékosan hangsúlyozom, hogy minden akció előtt menjen el a boltba reklamálni, mert az egy félig a gépre rohasztott, lopott Windowssal nem túl elegáns. Ha például én ne adj' isten vevőszolgálatos lennék, egyenest a szemébe kacagnék az ilyen ügyfélnek -- nem, mintha egyáltalán volna lehetőségem visszavenni a megbabrált árut.

2013. júl. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hehe:

Vannak itt páran, akik meg vannak róla győződve, hogy majd valamelyik vinnel leszedik a linux telepítést.

De az nem is olyan egyszerű.


Azért arra még senki nem gondolt, hogy ha veszel egy új gépet, azon valamilyen tákolmány van, amit hívjunk "linux"-nak,(mert hát annak hívnak) azt senki nem tudja használni, hogy ez MIÉRT VAN???

Mert ugyebár egy normális linux telepítés, az évekig használható és stabil.

Szerintem egy pc boltban sem annyira kifizetődő, hogy bemész, veszel egy gépet, aztán ha ne adj isten nem romlik el a gép, akkor soha nem mész vissza szoftver cserére + vírus általi ganézásra!

Nekem az is szemet szúr, hogy kinek lehet ennyire érdeke jól ócsárolni a linuxokat nagyobb szinten???

Na vajon ez mennyire korrekt dolog veled, mint vásárlóval.

Tudjuk???

2013. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Én speciel el nem tudom képzelni, kire-mire célzol...

Azért az eddigi gyakorlat az volt, hogy valami dedós linuxxal riasztották el a vásárlókat, de legalább működött. Lehet, hogy ez veszélyesnek ítéltetett, mert azzal még mindig lehetett tölteni egy normális disztrót, és ugrott az üzlet? Nem rossz, ezentúl minden vevő megkaphatja, amit eddig csak a mulyábbak: "Ej, hát tetszett volna rendes oprendszerrel telepített gépet választani". A kérdés alapján lesz, akinél be fog jönni a dolog.

2013. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!