Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Debiant karakteresen vagy...

A Debiant karakteresen vagy grafikusan érdemes feltelepíteni, hogyha szerverként akarom használni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Van neki egy karakteres módban működő ablakos telepítője, az a legpraktikusabb.

[link]

2013. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most nem a telepítőre értettem, hanem magára a rendszerre, hogy karakteres legyen vagy ne.
2013. jún. 19. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja értem, bocs. :)

Ez attól függ, milyen erős a vas és mennyire lesz terhelve. Ha bírja, lehet rá grafikus desktopot is rakni, de ha csak konzolos módban működik, az mindenképpen kevésbé terheli meg. De olyat is csinálhatsz, hogy felteszel egy lájtos desktopot, de nem indítod el alapból, csak ha épp szükség van rá.

2013. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha értem. Még arról tudnál mondani néhány szót hogy a partíciókat hogy lenne érdemes felosztani.
2013. jún. 19. 13:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Swap-nek (cserehely) általában a RAM méretét, max a dupláját. Ezen kívül ízlés szerint lehet külön a root-nak (/), a /home-nak, (esetleg a /boot-nak). A méret attól függ, mekkora progikat akarsz rátenni és mennyi adat lesz a /home mappában. Szerintem a rootnak 32-64GB bőven sok, ha van boot partíció, annak még ennyi sem kell, a többi mehet a home-nak.

De rengeteg leírás van erről neten is, érdemes keresgélni, utánaolvasni, mielőtt elkezded. :)

2013. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!