Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lassu Windows indulás mitől...

Malkon kérdése:

Lassu Windows indulás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy HP 4535s notebookom és az a problémám, hogy miután megjelenik az hogy üdvözöljük felirat utána egy kb. 1 perces feketeség és majd bejön a tálca és a hátérképp stb...

Tudom a vas nem egy csúcs modell de akinek esetleg ilyen gépe van az írjon már, hogy neki is ilyen vagy sem és valami megoldás, hogy mit lehetne tenni. lassú lenne a HDD 5400 fordulata vagy valami szoftveres problematika van a háttérben



2013. jún. 19. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi védelem van fent,ha van?

Az is tudja lassítani...

2013. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Emberek ***** válasza:
mennyi hely van még a rendszerpartíción? az is meglassíthatja, ha kevesebb, mint a negyede
2013. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen géped van? A véleményben is azt írja az a személy, h lassú, bár az adatok alapján én nem tudom, h miért, mármint én láttam már ennél rosszabb specifikációjú gépet, amivel teljesen normális volt a Windows indítás, nem volt lassú, se fekete képernyő. A HDD-nek szerintem semmi baja, a laptopok nagyon nagy részében 5400 rpm-es a HDD. Én inkább javasolnék egy újratelepítést.

2013. jún. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ej, de türelmetlen vagy! Hát valamikor a trójaiknak is el kell indulniuk...
2013. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az utolsón jót nevettem, vírusirtás van a gépen és aktívan használom is vagyis minimum hetente 1-szer víruskeresést futtatok (avast, MSE) igen ez az a gép. Laptopok között nem egy rossz gép de nem is prémium kategóriás mondjuk ár érték arány nagyon megéri ajánlani tudom. HDD-n kb. a fele még szabad (<50% kicsivel). A frissítések is be vannak kapcsolva az újra telepítés jól hangzik nem tom, hogy ettől ugorhat-e a biztosítás és hogy milyen nehéz megcsinálni házilagosan. A feketeséget úgy kell érteni, hogy a monitor megvilágítása működik csak lassan tölt be a rendszer pl amikor az üdvözöljük felirat után van egy fél mp-s feketeség van na ez nálam kb. 1-2 perc
2013. jún. 19. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Takarítás Ccleanerrel! Sok lehet a .temp fájl. Ha ez sem használ, akkor újratelepítés.
2013. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 csacsi2 ***** válasza:

Sokminden befolyásolhatja az oprendszer elindulását.

1 automatikusan induló programok / szolgáltatások száma (MSCONFIG).

2 vírusírtó boot védelme leellenörzi az induló programokat így megelőzve a boot vírusokat (ami lassú)

2 Lemeztöredezettség. Hagyományos töredezettségmentesítők nem képesek mentesíteni a boot szektort a lemezen, így egy idő után belassul (erre jó a Diskeeper)

3 ugyan úgy töredezik a rendszerleíró adatbázis amit szintén le lehet mentesíteni mert jelentős lassulást okozhat (erre jó a Registry Reviver, jv16PowerTools)

4 egyes driverek betöltődése lassú (erre utal a hosszas feketeség = videokártya driver frissítés)

5 Karbantartás hiánya rengeteg szemét fájlok lassítják a programok betöltődését Mélytakarítás ajánlott (pl.: CCleaner Cchancer -el bővítve : [link]

megj.:Egyes progik nem a win Temp/TMP mappáiba szemetelnek

6 Windows okossága a Prefetcher szolgáltatás, ami elviekben gyorsítaná, de egy idő után csak lassítja a betöltődést (érdemes vagy kikapcsolni, vagy boot idelyére engedélyezni!

7 Sérült fájlrendszer is lehet hibás, érdemes lemezellenőrzést/javítást futtatni (CHKDSK)

8 Nem írtál oprendszert ezért is általánosságban írtam windows rendszerekről, de lehet okoskodni pl a lapozófájl törlésével (lassu kikapcs,de gyors bekapcs vs gyors bekapcs, de lassu leállás)

A lapozófájl töredezettségét is a diskeeper elvégzi induláskor és ezzel is gyorsítja)


Ha megnézed a registry -ben a bootexecute -t, hogy milyen programok töltődnek be a rendszerrel, lehet hibás bejegyzés miatt is gondolkodik.


Sajátgép\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

BootExecute

az autocheck autochk * -étéken kívül a többi más program bejegyzése!


mivel nem írtad az oprendszert így általánosiva (windows) ezeket tudom felhozni.

2013. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
telepítsd újra és ne rakd tele sok szarral. ja meg egy vírusirtó legyen fenn
2013. jún. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

autoruns.exe...


használj panda cloud-ot

2013. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat Az opi rendszer win7 (64-es) mivel az újratelepítéshez nem nagyon értek ezért nem nagyon szeretnék vele próbálkozni. Viszonylag karban tartom mert lemez töredezettség mentesítőt 3 havonta egyszer végig futtatom, hetente lemezkarbantartót lomtár rendszeresen ürítve nemhasználatos fájlok törlése CCleaner-t használtam lehet hogy újra kéne :D Felhő szolgáltatásokat is igénybe veszek de akkor is kell kb. 250 Gb hogy rajta legyen a gépen de még szortírozok. ezt a boot dologhoz az az igazság hogy nem értek aki privátba picit részletesen leírja nekem, hogy hol és mit csináljak akk ok. Esetleg vigyem el szervizbe mert még van rá gari szeptemberig. csacsi2-nek nagyon köszönöm amit le írt ha tudsz segíteni akkor itt az e-mail címem: nemetimark.98@gmail.com
2013. jún. 22. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!