Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért indul el a konfigurálás/...

Miért indul el a konfigurálás/telepítés, ha a 2010-es Word parancsikonra kattintok?

Figyelt kérdés

Feltelepítették a Microsoft Professional Plus 2010-est a gépemre a 2003-as Word mellé, mert 1-2 fájl a régi nem tud konvertálni azaz megjeleníteni. Az a baj, ha elindítom a 2003-as word-öt, az azonnal megnyílik, ezt bezárom, majd a 2010-est indítanám, akkor a 2010-es kiírja, hogy felkészül a telepítésre és a konfigurálás eltart 1 percig, majd megnyílik az 2010-es word ablaka. Ezt bezárom. Elindítanám a 2003-ast, ekkor a régi írja ki hogy felkészül a telepítésre, majd 10 msp múlva elindul.

Tehát ha nem akarok várakozni a megnyitáskor, akkor nem váltogathatok a két word között.


Másik probléma még az, hogy nem tudom a 2010-es word-höz társítani azokat a fájlokat amiket a régi word nem tud megjeleníteni. Nincsen a programok listájában a 2010-es word,ahol szoktam társítani az egyes fájlokat a progikhoz. A program files-ban sem találom az exe-ét, csak az asztalon van parancsikon, de ahhoz hiába társítom, kiírja, hogy nem windows32 alkalmazás. Csak úgy tudom megnyitni 2010-es word-del a fájt, ha a 2010-es wordben a fájl megnyitásnál megkeresem a fájlt, ami elég hosszadalmas. Légyszi segítsen valaki!!!


2013. ápr. 22. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de mintha az rémlene, hogy Office-ből csak egyféle lehet a gépen. Melyik fájltípust nem kezeli a 2003?
2013. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amelyik fájlt nem kezeli az egy word dokumentum ami 2007-es word-del készülhetett, de csak gondolom. Ha a 2003-assal megnyitnám, azt írja ki hogy "mswrd632 konvertáló nem indítható ", és kis négyzetek jelennek meg.

Itt olvastam hogy erre a megoldás : "Keresd meg a registry-ben ezt: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\Text Converters\ImportMSWord6.wpc

S töröld ki ezt a wpc bejegyzést, majd zárd be a registryt és indítsd újra a gépet!

Előfordulhat, hogy valamelyik MS frissítés okozta a gondot, így érdemes minden frissítést feltelepítened, talán köztük lesz az is, amelyik ezt megoldja."

Tehát ez lenne a megoldás a fájl megnyitására 2003-as word-del.

Én viszont nem találtam a windows mappában a registry mappát, ahol lenne a fenti valami. Csak annyit tudok, hogy

a registry a regisztrációs adatbázis angol megfelelője.


De még mindig nem értem miért indul el a konfigurálás, mikor a parancsikonokra kattintok. Ha már egyszer fel vannak telepítve a word-ök, akkor miért indul el megint a telpítés?

2013. ápr. 22. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért indul el megint, mert ezek szerint még is csak zavarják egymást...


A registry-t a vezérlőpult keresés mezőjébe beírt regedit paranccsal tudod előhívni...

2013. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsónak: köszi a tippet, de nem találja a registry-t, :-( pedig úgy kerestem ahogy írtad.
2013. ápr. 22. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!