Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » NFS: ProStreet szaggatás....

NFS: ProStreet szaggatás. Valami megoldás? (info lenn)

Figyelt kérdés

Amikor játszok a ProStreet-tel, egy idő után elkezd szaggatni, de nem úgy ahogy általában szoktak a játékok (lemegy az FPS), hanem a játék megakad ("megfagy") kb. 6-7 másodpercre és utána megy tovább. Amikor elindítom a játékot semmi gond nincs vele, kb. 5-6 perc után kezdődik az akadozás. Minél tovább játszom, annál gyakoriabbak. Kb. fél/egy óra játék után még ugyanígy szaggat, de elkezd "másképpen" is szaggatni, 0,05 másodpercenként akad meg, kb. 3 másodpercre, és egyre többször akad így meg. Ilyenkor a játék játszhatatlan, amit máskor 5 perc alatt meg tudnék csinálni, így minimum fél óráig tart.


Olvasgattam az interneten, állítólag az 1.1-es patch kijavítja ezt a hibát, de nekem nem segített. Tovább olvastam, állítólag a processzort nagyon zabálja a játék.


A gépem:


AMD Athlon XP 2800+ (2.8GHz)

2GB RAM

NVidia GeForce 7600GT (256MB, 3.0 shader)



Van valami megoldás a problémára, vagy csak egy új gép segíthet?


2009. szept. 25. 18:20
 1/4 anonim válasza:
Más hasonló gépigényű játékoknál is be-be akadozik a kép? Én mindenképp néznék GPU, illetve CPU hőfokot. Az Nvidiának van monitorozó szoftvere, indítsd el és játssz, majd nézd meg a naplót. CPU hőfokot a speedfan-nal is tudsz nézni, egyszerű kis alkalmazás, tálcára ülve mutatja az aktuális procihőmérsékletet. Megfelelő játékidő után kilépve megnézed, hogy hány fokos. A GPU-nál 65 fok körül rendben van, CPU-nál 45, de 50 még tűrhető.
2009. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Más játékoknál nem akadozik.


Proci összehasonlításnak példa: Mirror's Edge-nek 3.0GHz-s proci kell (elvileg), nekem minden beállítás maximumon van és simán, 25-30 FPS-sel fut. Csak 3-4 óra után fagy le.


Megnézem a hőmérséklet-változásokat, majd írok.

2009. szept. 25. 18:50
 3/4 A kérdező kommentje:

Itt az eredmény:


CPU=Processzor

GPU=Videókártya


Gép indításakor hőmérsékletek:


CPU: 40 °C

GPU: 49 °C


Játék előtt (kb. fél óra internetezés) hőmérséklet:


CPU: 47 °C

GPU: 51 °C


Játék után (amikor már elviselhetetlenül szaggatott) hőmérséklet:


CPU: 53 °C

GPU: 66 °C

2009. szept. 26. 15:52
 4/4 anonim ***** válasza:
sztem nem kell új gép mert nekem 2.8 Ghz procival és 512 Mb-os ATI videókártyával 512 MB rammal simán megy, úgy hogy XP-m van...
2010. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!