Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux operációs rendszerről...

Linux operációs rendszerről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Eddig mindig Windows XP-t használtam és hát elég sokszor kellett vírusok miatt újra telepíteni mert vírusirtó se nagyon segített...és hát úgy hallottam nagyon nehezen találják meg a vírusok a Linuxot.Amúgy zenehallgatásra,játékra,és netezésre használnám.

Vélemények?


2009. szept. 24. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Játékra nemigen tudod használni, mert a legtöbb játék csak Windowson fut, a DirectX miatt. Zenehallgatásra és netezésre viszont jó.
2009. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A Linux munkára való, vírus szinte nem létezik rá, feltörni is nehezebben lehet, tehát biztonságos. Ha webfejlesztésre használnád, vagy zenehallgatásra, netezésre akkor tökéletes, de a játékot felejtsd el...
2009. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Én elég intenzíven használo az op.rendszereimet. Feltettem a linuxot (ubuntu), először azzal szenvedtem, hogy megtanuljam, hogy mit hogy, és hogy mit, aztán meg kinyúlt a linux. Használtam én már mindenféle operációs rendszert, de a legjobb mind közül a Macintosh! Jelenleg sajnos windowst használok. Ha van rá pénzed, mindenképpen apple számítógépet/laptopot vegyél! Nem kell a legújabbat megvenni, kicsit utánaolvasol, és olcsón is meg tudod venni azt, ami neked kell. Nekem leginkább munka miatt jött be a Mac (photoshop, stb..). Amint lesz erre pénzem, azonnal veszek ez apple laptopot. Neked is ezt ajánlom. Persze a játékot itt is elfelejtheted, de hogy ennél nincs stabilabb rendszer, az tuti! 1-2 hét alatt megtanulod használni, aztán röhögsz majd azon, amikor még a windowst istenítetted :)
2009. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három éve nem kellett újratelepitenem az XP-t, de nem is nyitok meg akármit, ráadásul komplex védelem van a gépemen. (Kaspersky Internet Security). Próbáld megvenni (nem olcsó), szedjél le minden ingyenes szart, kapcsold ki a Windows tűzfalat és ereszd a gépre. Rendet rak és megbizhatóan dolgozik a háttérben. Persze 1000 %-os védelem nincs.
2009. szept. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két gépemvan, az egyiken win xp, a másikon linux. A felhasználási terület nálam nagyjából ugyanaz, csak a winxp-t legalább félévente telepíteni kell, mert vagy vírus jön-megy, vagy csak alapból lehal, a linux meg bírja gyönyörűen... Frissítgetéseken kívül másra még sosem volt szükségem.
2009. szept. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor szerintem inkább maradok az XP-nél.Köszi szépen a válaszokat!
2009. szept. 25. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!