Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntut hogy lehet Win7 mellé...

Ubuntut hogy lehet Win7 mellé rakni?

Figyelt kérdés

Tehát fent van egy jó win7, és ki van írva egy ubuntu. Berakom, boot, és azt választom a windows mellé, és felrakja, innentől ki tudom választani akkor indításnál melyiket bootolja?

Vinyók: 500 GB ÖSSZ

C: 150 GB

F: (D lenne csak át neveztem) 315 GB

az F-ről akarok különíteni 50 GB-t az ubuntunak. Az elég lenne munkára meg ilyenek?


2013. ápr. 13. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Wubival, beteszed a lemezt és nem az önálló telepítést választod, hanem a windows mellé telepítést.
2013. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a Wubi, de rendben. :D
2013. ápr. 13. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
google, 3. link
2013. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaa hogy Windowson belül fel tudom rakni? Nem kell a bootolással meg ilyenekkel foglalkozni? Ez király!
2013. ápr. 13. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Wubi-val windows alól fel tudod rakni, mint egy programot és indításkor ugyanúgy választani tudsz, melyiket akarod betölteni.

Cserébe viszont lassab lesz, hiszen a windowsos image file-ból kell dolgoznia.

Érdemesebb rendesen felrakni, 50GB bőven elég neki.

2013. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

50GB Nemhogy bőven elég neki, de sok is.

Én minden linuxomat 10-15GB-ra telepítem.

A Debianom pl 1,5GB helyet foglal Gnome 4-el pakolva.

2013. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az 50 GB mindenre jó lesz, hacsak nem akarod felrakni legalább a fél repót, mert akkor kevés.
2013. ápr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:

Az Ubuntura áll alaphelyzetben, de te választhatsz menüből, illetve egy idő múlva elindul az Ububtu. A sorrendet a bootmenü kézi átszerkesztésével megváltoztathatod. A módját szégyenszemre nem tudom, talán lesz egy gyakorlottabb linuxos, aki elárulja.

Kérdés, hogy miféle munkára akarod használni, szerintem általában elég -- gondolom, csak a programokat tennéd ide, az adatok a nagy lemezen lennének.

2013. ápr. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már meg csináltam, tökéletesen működik :D Nem különítettem semennyi helyet igazából, Wubi-ban F-et választottam és ott az ubuntu. És semmi nem lassult, sehol :D
2013. ápr. 20. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!