Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linuxot ajánlotok és...

Milyen Linuxot ajánlotok és miért?

Figyelt kérdés

Egy haladó szintű Windows-on tanult felhasználó vagyok. Eddig függtem a Családomtól Számítógép terén mivel ez egy közösen használatos gép volt. De most vettem magamnak sajátot így el szeretném kezdeni ismerkedésem a Linux-al.


Annyi változata van hogy nem tudok dönteni így segítségeteket kérem. Szeretnék egy letisztul, átlátható kezelőfelületű Linuxot ami aránylag ismert és elfogadható támogatottsággal rendelkezik! Tudtok ilyet?


A Gép amire kellene:


Lenovo G580 (Laptop!)


Processzor: Intel Pentium B960 DualCore 2,2GHz

RAM: 4 GB DDR3 (1 x 4 GB) 1333 Mhz

Merevlemez: 500 GB

Kijelző: 15.6” HD kijelző (16:9-es arány, 1366 x 768 képpont) fényes, WXGA

Videó Kártya: Intel HD 2000 (Processzorba integrált.)

Csatlakozások: 2 x USB3, 1 x USB2, 1 x HDMI, 1 x Ethernet, VGA bemenet, mikrofon, sztereó, fejhallgató-/vonali kimenet

Billentyűzet: Magyar nyelvű, Numerikus.

Wi-Fi: non-Intel WLAN (802.11 b/g/n)


Amire kell: Munka és Film! Irodai munka, Weblap szerkesztés, Képszerkesztés.


Valószínűleg Dual-Boot-ban lesz Windows 7 vagy 8-al, ~250GB-250GB felosztásban.



2013. márc. 2. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ubuntu vagy Suse. Van még pár disztribúció, de ezek elég jól támogatottak.
2013. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


jobb oldalt a havi rangsor nepszeruseg szerint


kozepen az ujdonsagok

2013. márc. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ubuntu, gyakorlatilag percek alatt megtanultam, sok évi Windows gyakorlattal a 10.4-et.

Mozilla Firefox-hoz hasonló gördülőmenű, rá egy LibreOffice irodai csomag és kevés memória is elég neki.

2013. márc. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
10 éves IBM Thinkpad, 256 MB memóriával, gyors rajta az Ubuntu.
2013. márc. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ubuntu vagy suse. Nézd meg a mintet is. A mint lényegében teljesen ugyanaz, mint az ubuntu, csak a kinézete másmilyen.
2013. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha Windows felhasznalo voltal, akkor ajanlom a Zorin OS 6-ot, amit szinte megegyezik a Windows kinezetevel, kezelesevel, de termeszetesen egy Ubuntu alapu Linuxot kezelsz a hatterben.


Tobb info a disztribuciorol: [link]


A Gallery menupont alatt talalsz kepeket, nezegesd meg, aztan erteni fogod mirol beszelek :).

2013. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!