Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen általános javításokat...

Milyen általános javításokat szoktatok elvégezni egy fényképnél?

Figyelt kérdés

Ami feldobja, de nem teszi mesterségessé.

Például kontraszt stb...

Mert ha felteszel valahova egy képet, ami amúgy jó kép, de nincs megcuccolva, akkor nem tűnik fel senkinek.



2013. febr. 4. 21:58
 1/5 csacsi2 ***** válasza:

kétféle van.

A kép hibák eltüntetése (zaj,karcok,expozíció,színezet,élesség,vörös szem stb.)


A képen látható személy "hibáinak" eltüntetése, ráncok, alak,fogfehérítés stb.


Attól függ hova teszer fel és milyen célból!


Általában a színezet tud sokat dobni, ha pl megváltoztatod a felhő (szmogos) szürkés színét élénk kékre, mintha nem is a belvárosban egy adagolóhibás ZIL mögött készült volna.

2013. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, bár belvárosban hamarabb eltudok képzelni egy régi öreg Ikarust:)
2013. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az Office Picture Manager "Automatikus javítás" funkcióját használom erre a célra. Többnyire szebb lesz tőle a kép, de olyan is előfordul, hogy elég furcsa eredményt produkál. Profibb képszerkesztővel pedig retusálni szoktam pl. a bőrhibákat, kifehéríteni a fogakat, stb.
2013. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mert ha felteszel valahova egy képet, ami amúgy jó kép, de nincs megcuccolva, akkor nem tűnik fel senkinek."

Ez elég nagy baj, de inkább a közönséget jellemzi...Egy kép nem attól lesz jó, hogy erősen utómunkázva van. A kép önmagában is jó, ha jó... Az utómunka legfeljebb még jobbá teszi. Az elsődleges szempont JÓ FOTÓ elkészítése legyen, megfelelő kompozíció, fények, téma... Aztán esetleg, ha igényli(!), utómunka...

2013. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsenek általános javítások. Tudatosan fotózom, és amikor megnyomom az expogombot már tudom, hogy milyen utómunkálatokat fogok elvégezni az adott képen ahhoz, hogy az valóban az én fotóm legyen, azt adja vissza amit láttatni szeretnék. Persze ettől még előfordulhat, hogy eltérek a végén attól ami akkor és ott eszembe jutott, de fontos, hogy legyen egy szilárd elképzelés a fejedben, egy koncepció arról, hogy mit is akarsz. Nem könnyű eljutni fejben idáig, de érdemes. Kicsit olyan enélkül fotózni, mint alapot építeni egy háznak, amiről nem tudod, hogy milyen lesz. :)
2013. febr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!