Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tapasztaltabb felhasználók,...

Tapasztaltabb felhasználók, Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Lehet hogy szakmai szemmel nézve ostoba a kérdés, de miután telepítettünk egy programot a gépen, azt követően az exe fájlokat ki lehet töröni? Tele van a winyóm ilyenekkel, és egyik-másik szerintem néha önálló életet él (lassítja a gépet időnként, és sok ilyen kiterjesztésű hibaüzetet szokott jönni (ismeretlen fájlkivétel, nem végezhető el az alábbi művelet: read, stb. stb.) Sokszor van olyan érzésem, hogy ezek a telepítőfájlokon kívül más olyan dolgot is tartalmaznak, ami nem engedéllyel van ott... De lehet hogy csak én parázok nagyon. Egy biztos! Ez a sok exe-s hibaüzi, meg az hogy mikor belassul a vas, olyankor mindíg v.melyix exe file dolgozik valamit (feladatkezelő szerint) már kezd az idegeimre menni. Tapasztaltabb számtech-es felhasználók! Kérlek adjatok tanácsot! Mit tennétek? (Még annyit, elég öreg vasam van, kis teljesítménnyel: Ram:512MB, CPU:Intel(R) Celeron(R) 1.70 GHz, Op.: Win. XP 2002 Extended)
2009. szept. 1. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos mit akarsz... A telepítőfájlokat ki lehet törölni, amennyiben már telepítetted programot, azokat nem kötelező megtartani. Az viszont nem jó ötlet, hogy te elkezd kitörölni a gépről a különböző exe fájlokat, mert hamar összeomolhat a vindóz egy rossz választás után, illetve lesz egy csomó működésképtelen progi, ami aztán tényleg csak a helyet foglalja. Tehát az érzés még kevés, pontosan utána kell nézni, hogy mit is törölsz. Vírust keresni meg egyszerűbb víruskeresővel, az sem 100%os, de egy átlag felhasználónak elég, hameg mégsem, akkor egy sima újratelapítés (format) általában megoldja a problémát. Egyébként ha olyan sok hibaüzit kapsz, akkor lehet, hogy esedékes is volna újratelpíteni az egészet.
2009. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A telepítő fájlokat töröld ki nyugodtan.


A hibaüzenet egy program hibás futását jelenti általában. A futtató fájl is .exe kiterjesztésű, tehát azért látod ezt a hibaüzenetben.


A lassulás tipikusan vírus probléma szokott lenni. Javaslom egy NOD32, vagy valami hasonló komolyabb vírusirtó használatát.

Van ingyenes próbaverzió is belőle, ideiglenesen (30nap) az is megteszi.

2009. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hy!


a temp mappát nyugodtan törölgesd néha...én is szoktam ha már nem férek el :D

Egyébként ha ilyen gubancok vannak néha akkor szedj le egy regcelanert és azzal pucold végig a registry-t az kiszedi a fölös futtatásokat...

2009. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!