Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a különbség az eltérő...

Mi a különbség az eltérő mozgókép kiterjesztések között?

Figyelt kérdés

avi, mov, mpeg2, mpeg4, mpg ... stb nemtom, hirtelen ennyivel találkoztam azt hiszem. Valaki el tudná nekem egyszerűen magyarázni melyiknek mi az előnye és melyiket tanácsos használni, vagy ha készen kapom, akkor egyáltalán muilyen különbségek vannak ezek között?

Van jelentősége, hogy pl. egy kamera melyik formátumban vesz fel?

Köszi!!!


2009. aug. 24. 07:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kiterjesztések a különböző videó kodekek miatt vannak.

avi: audiovideo- általában jó minőségű, tömörített képkockák,sokkal kevesebb helyet foglal az így tömörített film, mint pl. tömörítetlen képkockákkal. Aviból van DivX, Xvid típusú is, de az mpeg 4 is ide sorolható.


mpeg2: szintén videó kodek, ilyenbe lehet írni pl dvd lejátszókba filmet, mert ezt ismeri az is, amelyik az avit nem. Más néven videoCD.


mov: hát, én ezzel kamerák, és fényképezőknél találkoztam, ilyen kiterjesztésben veszik fel a videókat...( de nem mindegyik, csak egy példát írtam!) át tudod konvertálni mpeg-be, aviba, dvd-be is, a megfelelő progik segítégével!


Különbségük annyi, hogy általában nem minegyik lejátszó program, illetve kodekcsomag ismeri a mov. kiterjesztést, de a maiak közül már nagyon sok! Ajánlom az AcemegakodecsPack 6.0, vagy 6.3 at, telepítsd fel, és mindegyik formátumú videót meg tudod nézni a gépeden!


Bocs, ha összevissza lett...:)

2009. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nos én ezt az oldalt, annak idején elmentettem, de nem igen olvastam végig bevallom...kicsit zúgott tőle a fejem..:):( azért neked lehet bejön...

[link]

[link]

2009. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
na most nekem a gépem mov formátumban rögzít, tudsz olyan programot ami átkonvertálja aviba vagy mpeg2-be?
2009. aug. 25. 19:48
 4/10 anonim ***** válasza:
FormatFactory...
2009. aug. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi, meglesem
2009. aug. 26. 09:37
 6/10 A kérdező kommentje:
de akkor miért van az, hogy a fényképgép mov formátuma legjobb minőségben össuesen 28 percet tud 2 GB-os kártyára venni, aztán amit néztem kamera szintén SD kártyára legjobb minőségben meg 3,5 órát ?? Ez miért van gy? Annyival rosszabb minőség lesz a kamera felvétele ? Komcsi nem értem, bocsi, nő vagyok .... Valaki felvilágosítana?
2009. aug. 27. 10:50
 7/10 ceri ***** válasza:
MOV fájlt a Apple fejlesztette, a lejátszója pedig a QuickTime.
2009. aug. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tömörített formátumoknál választható a tömörítés mértéke. A fényképeződ nem tömöríti annyira a videó-felvételt, mint a kamera. Ez a fajta tömörítés valamekkora veszteséggel is jár, de általában olyan tömörítési mértéket állítanak be kameráknál, ami még az emberi szem számára nem feltűnő. A fényképezőnél pedig kis tömörítési mértéket választanak: minél jobban tömörítenek egy felvételt, annál nagyobb erőforrás kell a tömörítéshez, és a fényképező mégiscsak fényképek készítésére van "kihegyezve", így gondolom a kisebb erőforrás miatt nem tudnák jobban betömöríteni.


(A tömörítési beállításokat te nem tudod megválasztani ezeken az eszközökön, az gyárilag van beállítva)

2009. aug. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaja, a fényképező egészen más teljesítményben is, meg a szoftvere is full más, nem ugyanarra van kitalálva... egy MediaCoder-rel elég gyorsan át lehet kódolni mindent...
2009. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért mov, mert az alma-barátunk fizetett a gyártóknak, hogy ezt használják.
2009. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!