Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki ért hozzá? Írnátok nekem?...

Ki ért hozzá? Írnátok nekem? Fontos.

Figyelt kérdés

Nos,régóta sejtem hogy párom valahonnan visszanézi hogy miket nézek a neten.Nemrég én is kutakodni estem és a totálkommanderben egy windows mappában azon belül help - majd tours mappa volt,legalábbis ilyesmi.Ott képekre bukkantam.egy nagycsomó képre szinte minden nap.dátumra pontosan sőt még órára pontosan.A gép "képeket"készít úgy mint a Prt sc sysrq billenytű(ha jól tudom)

Ezt külön beállíthatta párom (mert szinte 3-4 perces közönkénti idővel vannak a képek) vagy alapból a gép csinálja?


2009. aug. 13. 11:56
 1/9 anonim válasza:

Helo!

Nincs vele semmi baj! Ez mindenkinél létezik, aki Windows-t használ! tehát ne aggódj, az én gépemen is vannak képek! ;)

2009. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, van a gépeden egy keylogger. Ez a képernyőfotók mellett naplóz minden billentyűleütést. Futtas le egy vírusirtót, spybot-ot, adaware-t, meg fogják találni. Utána beszélgess el a pároddal, hogy ugyan hogy képzeli ezt.
2009. aug. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2. hozzászóló vagyok. Még annyit tennék hozzá, hogy ha van a gépeden valamilyen vírusirtó, de eddig nem jelezte ki, akkor kedves párod a keyloggert 'megetette' a vírusirtóval, elfogadtatta vele, hogy ez nem káros program, és ne is szóljon miatta, szóval tölts le egy másikat, legalább erre az időre.
2009. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

keylogger???igen valami ilyesmi névvel találkoztam... :D

azért kérdem mert ezekhez már sík hülye vagyok :P

Nos az első azt írta h ez mindenkinél van.A mésik kettő meg azt hogy ezt a párom csinálta.Akkor most hogy van?

Ez egy vírus?Nem egy progi?

2009. aug. 13. 13:17
 5/9 anonim ***** válasza:

minden vírus program szóval program csak a mappa ahova került a vírs a vírusirtó által nem ellenőrzött terület

remélem érthető voltam és tényleg nézz másik vírusirtó után mert ezekkel a képekkel ha rossz ember kezébe kerül és olyan képek/betűk amiket leütöttél nagy bajban lehetsz.... kívánom hogy ne így legyen(nagy baj=feltörik az email fiókod, netes bankszámlád ha van ilyesmit meg ha a képek olyanok akkor az interneten is találkozhatsz vele ami elég ciki

2009. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de ha ez egy vírus akkor azt meglehet csinálni hogy valaki (jelen esetben párom) csak úgy lazásn fölteszi a gépre a vírust?
2009. aug. 13. 13:38
 7/9 A kérdező kommentje:
még 1 kérdés...most utánanéztem googléban és ez a keylogger csak azokat a billyentyűzet leütéseket menti...DE AKKOR MI A MAGYARÁZAT A KÉPERNYŐFOTÓKRA?
2009. aug. 13. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:

2. és 3. válaszoló vagyok. Nos, elmesélem az alapoktól kezdve. A keylogger, mint a neve is mutatja, a billentyleütéseket nalózza. Hol, mikor, mit írtál. Rejtve fut a háttérben, csak az tud róla, aki feltelepítette. Nem vírus, mivel nem terjed magától, de a víruskeresők megtalálják, mint kártékony program. Az alap funkcióján kívül a legtöbb még rendelkezik pár 'extrával' is. Ilyen a képernyőfotózás adott időközönként, a hang és videó rögzítése, ha a gépről telefonálsz, és pár hasonló vidámság, fajtától függően.

Nem valószínű, hogy kívülről rakták fel, valószínűleg olyan tette, aki napi szinten hozzáfér a gépedhez, hosszabb időre, egyedül, amikor nem vagy ott. Beszélgess el ezekkel az emberekkel, főleg ha már gyanusítod a párodat ilyennel egy ideje - itt van rá a bizonyíték.

Még annyi - nem írtad milyen a kacsolatod a pároddal - de ha ebből jogi ügy lenne (pl. válás) akkor a legjobb tudásom szerint a keylogger használata is levéltitok megsértésének minősül - így büntetendő cselekmény.

2009. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
csak a párom használja ezt a gépet.amit vszínű a féltékenysége miatt tett fel.mindenesetre köszönöm a válaszod mostmár értem :D
2009. aug. 13. 15:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!