Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan aktiváljam a Windows XP-t?

Hogyan aktiváljam a Windows XP-t?

Figyelt kérdés

Újra kellett telepíteni a gépet nemrég, s Windows XP 2-es szervíz pakkot raktunk rá (eredeti a lemez). Na most ezt aktiválni kellene, de sehogy sem akarja a rendszer.

Betárcsázós internetem van (Tvnetworkösök voltunk, akiket átvett a Digi).

[link]

[link]


Bármit próbálok a gép azt írja ki, ami az első képen is látható, hogy a Windows nem tudja hogyan kellene csatlakozni az aktiválókiszolgálóhoz.

Egy dolgot nem próbáltam még, ami a 2. képen is látható, hogy megadom a proxykiszolgáló címét és portját...

Ezeket hol tudom megnézni? Oda mit kellene beírni?



2012. okt. 1. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A netet beállítottad már megfelelően?
2012. okt. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgysincs proxyd. Egyébként nem is lehet aktiválni interneten akárhányszor. Nekem is volt legális kulcsom, aztán egy pár újratelepítés után kiírta, hogy többször már nem fogadja el.

A legjobb tanács amit adhatok, hogy törd fel, és nem lesz vele több gondod.

2012. okt. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:

Igen, minden fel van telepítve rendesen!


2-es hozzászóló:

Hát...sajnos nem nagyon értek a feltöréshez...még azon gondolkoztam, hogy elvileg van valami telefonról történő aktiválás a lehetőségek között...nem tudom érdemes-e felhívni azt a számot...

2012. okt. 2. 00:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyi, hogy elindítod az exe-t.

Vírusírtót lehet, hogy ki kell előtte kapcsolni, ha van.

2012. okt. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha betárcsázós a neted, akkor előszőr csatlakozz fel az internetre, utána indítsd az aktíválást.

A hálózati beállításoknál hagyd automatán, proxy-d úgy sincs.

Ha ezek után sem sikerülne, akkor telefonon keresztűl kell aktíválni. Én is így csináltam anno a Vista-val, az sem akart az istennek sem aktíválódni az interneten keresztűl.


Az is megoldható, hogy ne kelljen minden egyes telepítésnél újra meg újra aktíválni. Ehhez sikeres aktiválás után mentsd le valahova a C:\Windows\system32 mappában található wpa.dbl és wpa.bak fájlokat.

Újratelepítés után ezeket a fájlokat kell visszamásolni csökkentett módban a helyükre. Csak azon a gépen működik amelyiken az eredeti windows is volt, azonos hardverkörnyezet mellett.

2012. okt. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, az meg egyenesen röhej, hogy ha valamit kicserélsz a gépben, elméletileg újra kell aktiválni a windowst, különben illegális lesz.
2012. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!