Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Help me, ezt hogy csinálom...

Help me, ezt hogy csinálom meg Excelben?

Figyelt kérdés

Van egy adott táblázatom, amelyben sok hasonló adat van. Az egyes cellákhoz képlet nincs adva, csak számokat tartalmaznak. A számok csak az alábbiak lehetnek: 10, 20, 30, 40, 50.

Nekem egy külön összesítésbe meg kellene adnom, hogy például a 30-as szám hányszor fordul elő az orogonal táblázatban. És ugye nem írhatom oda, hogy mondjuk 10-szer, hanem excellel kéne elvégeztetnem.



2012. szept. 16. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
=DARABTELI(tartomány;kritérium)
2012. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ó, köszi:) Emlékeztem, hogy valami "darab"-cucc, csak arra nem, hogy melyik. Köszönöm:)
2012. szept. 16. 16:27
 3/6 A kérdező kommentje:

és még egy kérdés, hátha olvasod/olvassa valaki:)

Ha mondjuk kijött az, hogy a 10 5-ször szerepel, a 20 9-szer stb.

akkor hogy számolok valószínűséget? Tehát mennyi a valószínűsége annak, hogy az előforduló szám 10?

2012. szept. 16. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:

most lehet hogy hülyeség amit írok, de a statisztikai függvények között van egy olyan , hogy valószínűség.

talán azzal.

2012. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen, megtaláltam, de nem sikerült:( Nem tudom, hogy kell neki megadni az adatokat. Elvileg az csak megadott valószínűségi értékekkel számol, de nekem meg pont az lenne a lényeg, hogy ezeket ő számolja ki.
2012. szept. 16. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ezeket ő számolja ki.

nézd meg a súgót a függvényhez és szerintem biztos ki tudod logikázni, hogy mi a függvény megadás módja. Elég jól le van írva.

2012. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!