Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért használja a procit...

Miért használja a procit 100%-on a Firefoxom?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem, hogy "akad az egér", azaz ha a FF megy, akkor a proci (ami nem kicsi, 3,4MHz, élesített Hyper-Threadinggel) a folyamatlistában 100-on van. Először a melegre fogtam (haha), de egyébként ilyet már korábban is csinált... más konfigurációval is. Mi okozza? Mit futtat a háttérben, ami nem jelenik meg a feladatkezelőben? Nekemm gyanús, hogy a Windows XP kezd "szemetesedni", és ez okozza. De újratelepíteni nem szeretném... Van erre valami megoldás? (Az IE-re appellálókat lepontozom! :D)
2009. júl. 23. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

"ami nem kicsi, 3,4MHz, élesített Hyper-Threadinggel) "


először is GHz.


amúgy akkor akad nem amikor flash oldalakat nézel, youtube stb?

2009. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én valahol azt olvastam, h a nem kétmagos procin akadnak a videók. Nekem is sima van és youtebe on tényleg néha megakad, de pl indán nem. iwiw szokta még nagyon kiaksaztani a procit.


Tölts le az Advenced System Care progit, az majd kicsit helyre teszi a géped, és ingyenes is.

2009. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Manapság minden 2 vagy több magra van optimalizáva, ezért akad. Nekem a régi 1magos gépemen egy darab flash játékkal nem tudtam játszani, mert az már szaggatott, youtube és egyéb flash vidikből jó, ha egyet lejátszott normálisan. Tudom, hogy elég "k*csög" dolog ezt olvasni, de vegyél egy két magosat, sokkal jobb lesz. Mióta 2 magosra váltottam (E5200), azóta abszolút semmi probléma, CPU használtság igazából csak játékoknál emelkedik meg és már nem is káromkodok a géppel. :)
2009. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
edit: olvasni helyett írni, bocsi
2009. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy elírtam valahol, GHz persze, bocsi... megártott a meleg :)

Nem, nem akadnak a videók, sőt. Néha olyan ez, mint a régi gépeken, hogy "befagy a képernyő", és a feladatkezelőben 100%-on van a firefox.exe feladat. De ez csak nemrégóta van, megint, és én a windows elhasználódására gyanakszom. Lehet az?

2009. júl. 24. 12:21
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a videók egyáltalán nem akadnak, se a flash, ez a befagyós fíling ez sima plain text oldalnál is előjöhet!
2009. júl. 24. 12:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet elhasználódás is, de én még mindig az 1magos procit hibáztatom. Hány vidit tudsz nézni akadás nélkül egyszerre? Az 1magossal nekem is 100% volt egy idő után, akármit csináltam, ha 5nél több oldal volt megnyitva, akkor meg is fagyott vagy csak hibaüzivel kiugrott, bár nem mindig.
2009. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj azzal az egy maggal... :) Közben rájöttem, hogy a windows még mindig nem bírja a hardverváltozást... A gond ugyanis azóta van, hogy beraktunk egy plusz videokártyát (az alaplapin kívül, azért a plusz)... Meg nagyon poros volt, ma kitisztogattuk, most csendesebb is, gyorsabb is. Ha megint leakad, akkor a plusz videokártya a ludas (tudok nélküle élni)... Köszi a válaszokat!
2009. júl. 27. 23:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!