Caps lock billenyű miért olyan nagy, elég ritkán használja az ember, és ha igen, akkor is csak egyszer nyomja meg. És miért van két ctrl és alt billentyű? (az sem olyan fontos) És az enter miért kisebb, mint a shift legtöbbször?
Fuuuuu!
Az élet nagy kérdései...
Mióta felfedezték a billentyűzetet,
azóta keresik ezekre a kérdésekre a választ..
Alap billentyüzeten nagy az enter kivéve a numerikusnál kiseb kicsit de az is elég nagy
két oldali vezérlö gombok azért vanak hogy egy kézel is tud használni
illetve sokszor á jobb és a bal más funkciókal s birhat egyes programokban
caps clock viszonylag nem nagy
könyebb megkülönböztetés véget lehet nagy ne keverd a karakterekel
meg egy gépiró egész sok mindent használ vagy egy programozó nem ugy használja mint egy átlag felhasználó
gondolom te talán a tab ot se használod sokan (én legalábis nem nagyon) pedig akinek olyan a munkája bizony sokat használja
A billentyűknek van egy alap elrendezése, a tízujjas vakíráshoz. Ezek nem párhuzamosan helyezkednek el, hanem kicsit eltolva. Ahhoz hogy a billentyűzet alfanumerikus része egy téglalap alakot formáljon, a szélső billentyűket akkorára kell növelni, hogy az elcsúszásokat korrigálják, ezért azok nagyobbak mint az alfa- vagy numerikus billentyűk. Az Entert a jobb kisujjal ütik le, így annak a közelsége számít. Lehet nagy is, úgyis csak a kisujj vége érinti, ezért elég csak elérni - pont azért van egyes billentyűzeteken sokszög alakja, és benyúlik a többi közé, hogy kisebb kezűek is elérjék plusz kézmozdulat nélkül.
Alapból pedig nincsenek egyforma billentyűzetek, lehet hogy amit te használsz vagy amilyet eddig láttál, van ahol nagy az Enter, van ahol kicsi, van ahol a backspace dupla méretű, van ahol szimpla, ahogy éppen kijön az adott típusnál a téglalap. A nyelvet is figyelembe kell venni, hiszen a magyar billentyűzetben helyet kell szorítani az ékezetes magánhangzóknak is, emiatt más billentyűk méretét csökkenteni kell, emiatt lehet például kicsi az Enter.
Ha jól tudom, a Ctrl és Alt duplázása azért jött szokásba, hogy a különböző billentyűkombinációkat könnyebb legyen leütni. Mondjuk egy Ctrl+K a bal oldali Ctrl-lal két kézzel kényelmes, de a jobb oldalival már tekergetni kell a csuklódat, hogy vakírásból meg tudd nyomni. Vagyis ezeket a funkcióbillentyűket úgy alakították ki, hogy bármelyik kezeddel le tudd nyomni. Az Altnál kicsit más a helyzet: a bal Alt a funkcióbillentyű, azzal tudsz menüket, programfunkciókat elérni, a jobb oldali, Alt Gr nevű gomb a magyar billentyűzeten a különleges karakterek elérésére szolgál. Ugyanis ott, ahol a mi ékezetes betűink vannak, az angol számítógép-billentyűzeten mindenféle különleges karakterek voltak. Nem akarták, hogy új kiosztást kelljen gyártani, ezért azoknak a helyére telepítették az ékezetes karaktereket, a speciális karaktereket meg összezsúfolták kevesebb billentyűre, viszont így egy billentyű akár három karaktert is jelölhet. Éppen ezért az egyszerű Shift mellett kellett egy másik "váltó" is, amivel a harmadik karaktert tudod előcsalogatni.
A többi billentyűről nem tudok szebbet, jobbat írni, mint az előző válaszadók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!