Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Photoshop CS6 kép...

Adobe Photoshop CS6 kép összerakás?

Figyelt kérdés

Helló mindenki!


A napokban elkezdtem képeket szerkeszteni az Adobe Photoshop CS6 programmal (angol nyelvű).

Egy olyan képet akarok csinálni, hogy a részeit több, különböző képből kivágom, majd ezeket a részeket összeillesztem egy új fájlban és ez lenne a kép.

A kivágás már megtörtént, megvannak a részek, az összerakás viszont nem megy.

Ugyanis vagy az történik, hogy a képrészt beillesztem és utána nem tudom mozgatni a helyére vagy ha tudom is mozgatni, a kivágás során keletkezett fehér rész eltakarja a másik képrészt (az a fehér rész, ami a kivágásnál a kivágott kép széleinél helyezkedik el) és így eltorzítja a képet.

Van valamilyen megoldás, hogy ezt a fehér részt eltüntessem onnan vagy máshogy kell?


Remélem azért leesett, mire céloztam. :D


Ui.: sorry a láma kérdésért, kezdő Photoshop-os vagyok. :)


2012. aug. 1. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt hogy kivágod a részt a képből, copy, beilleszted arra a képre amelyre szeretnéd, az létrehoz egy új réteget, és ott ahova beillesztetted próbáld meg azt, hogy jobb klikk a beillesztett részre és "Free Transform" menüpontra kattintasz, ott tudod mozgatni és átméretezni, stb...


Ha nem erre gondoltál, akkor bocsi :S Ja és nekem CS5.1 van, szóval lehet neked nincs az a menüpont jobbklikknél, hanem valahol máshol van (Valamilyen Move tool-al kell jobbklikkel kattintanod, akkor jelenik meg)

2012. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A rétegek sorrendjével szabályozni tudod hogy mi legyen látható. Amelyik felül van, az kitakarja az alatta lévőt.


A vágás viszont nem egyértelmű: kijelölted a megtartandó területet, a többit pedig törölted? Akkor nem kell semmi másnak lennie a képen, csak ami megmaradt.


Kivéve ha radírozás helyett fehérrel lefestetted a képet. Akkor minden része megmarad, csak más lesz a színe. Ha viszont körbevágod vagy új rétegre helyezed a megtartandó részt, akkor csak az lesz meg, más nem. A megtartott rész körüli minimális háttérmaradványt még kicsi méretű és finom ecsetvonásokkal (radír) el tudod távolítani.

2012. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már a rétegeknél vagyunk, az Opacity állításával ugye az átlátszatlanságot tudod állítani.
2012. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Végülis úgy oldottam meg, hogy újra kivágtam azokat a részeket, azonban nem mentettem el őket egy külön fájlban, hanem az eredeti képbe beillesztettem és mozgattam, így sikerült a helyére húznom. :)

2012. aug. 1. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!