Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mihez kezdjek ezzel a windows...

Mihez kezdjek ezzel a windows xp-hibával? Ti melyik stratégiát választanátok?

Figyelt kérdés

A hiba a következő: A program nem indul el, mert nem találja a <windows root> system32 hal.dll fájlt. Jelen pillanatban 3 megoldást sikerült kiötlenem a problémára, de bizonytalan vagyok hogy melyik a legjobb. Persze új megoldások is jöhetnek

1. A neten keresgélve ezt találtam: [link]

Ami a problémám vele, hogy windows xp+sp2-m van cd-n, de egy sp3-as windows van felrakva, ráadásul a felrakott példány egy állami intézményből való, és nem tudom, hogy a virágbolti windowsommal ez javítható-e, vagy csak nagyobb bajt csinál. (ráadásul fogalmam sincs, hogy a végén majd mit töröljek a boot.ini-ből.)

2, Egyszerűen leformázom a merevlemezt. Jó ötlet lenne,de van rajta egy csomó adat, amiket le kéne menteni. Ezzel kapcsolatban szerencsém volt, mert egy másik gép merevlemezét berakva arról elindítottam a rajta lévő windowst (csak csökkentett módban indul) és ez a rossz windowsos meghajtóm D-ként elérhetővé vált. Így elméletileg le tudom szedni az adatokat. De nincs hozzá helyem. Ennek a berakott merevlemeznek csak 38 gigája van, nekem meg minimum 90 körül kellene. Tehát akkor kellene vennem valamilyen merevlemezt. Itt előjön a kérdés, hogy külsőt vagy belsőt. Külsőre könnyű lenne áttölteni az adatokat, de úgy tudom sérülékenyebb. (meg aztán jó lenne, ha az eredeti 240 gigánál kicsit több helyem lenne a gépen). akkor mondjuk veszek egy belsőt.

3, Ha már veszek egy belső merevlemezt, akkor igaziból arra rátehetek egy windowst (ezt a virágbolti sp2-est) és akkor a hibás windowsos merevlemez D-ként lesz a gépben. Leszedem róla az adatokat, aztán leformázom, hogy eltűnjön róla a hibás windows. Itt csak olyan merevlemez jöhet szóba, aminek sata tápja van és sata2-es csatlakozója az alaplaphoz. Illetve ebben az esetben 3 merevlemezem lesz a gépben

-Samsung 160GB 8MB 7200rpm SATA2 HD161GJ

-Samsung 80GB 2MB 7200rpm ATA133 SP0842N

-meg az új.

Gondoltam veszek egy samsungot, ami 7200 rmp-s, és mondjuk 500 giga. Ebből van 8 és 16 MB-es gyorsítótáras. Gondolom itt a 8 már kicsi lenne.

Ebben az esetben azon aggódom, hogy a 3 merevlemez már viszonylag közel kerül egymáshoz, és gondok lesznek a hűtéssel.

Ha valaki ezt mind végigolvassa, és segít mérlegelni, annak nagyon megköszönöm, mert én nem vagyok túl profi az ilyenekben.



2012. júl. 24. 12:57
 1/9 A kérdező kommentje:
egyébként olyan problémám is van, hogy a windowsnak egy csomó paramétere, amivel nem tudok mit kezdeni, illetve nem tudom, hogy az én nem induló windowsomnak az milyen. Ilyen például a 32 meg a 64 bit. mi az, hogy egy windows 32 vagy 64 bites?
2012. júl. 24. 13:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Első körben nézd meg, hogy megvan-e a fájl a system32\dllcache mappában (rejtett mappa), és ha igen, akkor onnan másold be a helyére.
2012. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nos, amit én javasolnék, és ami talán a legegyszerűbb és legtisztább dolog (különösen, ha nem okoz gondot űj winchester beszerzése)

1. Vegyél egy külső vinyót. Én egy 500 gigás Verbatimet használok már két éve, és eddig még nem volt bajom.

2. Ments ki rá minden adatot, amire szükséged van. Itt hívnám fel a szíves figyelmedet arra, hogy alapszabály, hogy az adatokat soha ne tároljuk ugyanazon a lemezen (vagy partíción), ahol az oprendszer van, pont az ilyen kellemetlenségek elkerülése miatt).

3. Formatáld a régi vinyódat (teljes, NTFS), és rakd újra a windózt. Javaslom, hogy partícionáld kétfelé (a 80/160 arány jó), éééééééés... na, itt jön a csavar:

4. Létezik egy PowerToys for XP nevű progi, amivel be tudod állítani, hogy pl. a Dokumentumok (MyDocuments) mappa az tulajdonképpen a D: meghajtó legyen. Vagyis, a programok alapból a D:-re fognak menteni alapértelmezettként. Ettől kezdve a C:-t bármikor nyugodtan formatálhatod, a dokumentumaid biztonságban lesznek.

5. A külső merevlemezt érdemes az archív dolgoknak megtartani, vagyis az olyan cuccoknak, amiket ritkán használsz vagy pedig sok helyet foglalnak. Én pl itt tartom az installáló progikat (7,76 GB), filmeket (111 GB) és a zenéim egy részét (30 GB).

Így az adataid egyszerre vannak biztonságban, és ráadásul hordozhatod is őket

2012. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a rejtett fájlokat nem tudom előhozni, mert nem engedi felhasználóként a rejtett fájlok megjelenítést, rendszergazdaként meg nem tudok belépni, mivel a másik gépből áttett merevlemez windowsa is ugyanabból az állami intézményből származik, és az ottani rendszergazda jelszava védi
2012. júl. 24. 14:38
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként azért nem szeretek külön partíciókat csinálni, mert a programokat úgyis oda kell telepíteni, ahol a windows van, vagyis a sok játékomat is.
2012. júl. 24. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:

"mert a programokat úgyis oda kell telepíteni, ahol a windows van, vagyis a sok játékomat is"


Ezt ki mondta neked? Ha nem oda telepíted, akkor mi van? Elvisz a KGB és lecsuknak?

2012. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a KGB meg pl a Bethesda, EA és társai, akik idegbajt kapnak tőle, ha valami nem a C/Program Files-ban van
2012. júl. 24. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi közük hozzá.
2012. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

betettem egy következő window-os merevlemezt a gépbe és átállítottam a bbot menüben a boot helyét, erre az eredeti windowsom elindult arról a merevlemezről, aminek nem is kellett volna bootolnia, közben meg a másik berakott merevlemezt nem érzékeli. Viszont egyes windows funkciók, amik már a leállás előtt sem működtek továbbra is rosszak.

Ezt fejtse meg valaki :S

2012. júl. 24. 18:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!