Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen oprendszert választanátok?

Milyen oprendszert választanátok?

Figyelt kérdés

Adott egy Acer Aspire 5720Z típusú laptop

Pentium Dual Core 1.73 GHz, 2GB memória, Geforce 8400M GS 256Mb-os videókártya, 160Gb merevlemez, szokásos külső csatlakozók, oprendszer nélkül, mit ajánlottok rá, és miért?


2011. júl. 9. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyenge vidikártya,xp
2011. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nem kell játékra win7
2011. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
XP, 4GB ram alatt nem ajánloma win 7-et, meg a vidikártya is gyenge.
2011. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
amúgy eddig win7 volt rajta, nagyon zsírul futott, és játékokat is bőven futtattam mellette (gta4 és hasonlók, legújabb cod már kicsit akadozott), XP-meg egyszerűen 1-1 hétig bírta csak mikor feltettem, utána alapvető hibákkal jött elő (explorer leáll, asztalt nem tölt be), csak most eljött már az ideje egy újratelepítésnek, és gondoltam kipróbálok rajta valami újat (linux is,bármi) :D
2011. júl. 9. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:

ezt komolyan gondoltad hogy egy Geforce 8400M GS-sel a cod7 egy kicsit akadozott és a gta4 simán futott?


fake

2011. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
jó, ne full HD felbontásra meg 16x élsimításra gondolj, szal ezzel a géppel nem azt keresem hol lehetne még felfelé húzni, hanem mit vehetnék még lentebb, szóval itt kb 800x600as felbontásra meg minden low, meg semmi antialiasing, és úgy a gta4 az 1.0.7.0-ás patch után játszhatóan futott, néha lassult le jobban, a cod7 már tényleg akadozott, de végig tudtam tolni (nemtudom azóta jött e hozzá patch vagy vmi optimalizálás), előtte lévő cod-ok is simán mentek szaggatás nélkül (főleg amit az iw csinált)...még egyszer a metro 2033-at is végigtoltam, bár az már tényleg játszhatatlan volt többnyire :D
2011. júl. 9. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor is maradhat a win7, jó az.
2011. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

xp-t felejtsük el.

már 8 éves jószág.

kiment a divatból!

2011. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én szerintem a windowst is felejtsük el, linux vagy mac os x (hachintos)
2012. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én mindennek ellenére az XP SP3-ast javasolom. Ha normálisan van feltelepítve és konfigurálva, még mindig az a legstabilabb és a legkisebb gépigényű. Nekem (nem akarom elkiabálni), de 4 éve van feltelepítve, napi 12+ órát használom (játékok, grafika - 3D Studio, Corel, stb.), kiadványszerkesztés, közben folyamatosan megy rajta egy webrádió (adóként működik) stbstb., és szétbombázni sem tudom. Ezzel szemben a vadiúj laptopom izzad a Win7 alatt...

Nem akarok belemenni a paraméterekbe (bár sokak szerint ez a lényeg), de ha jól van konfigolva, akkor mindenképpen az XP a já választás egy gyengébb gépre.

2012. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!