Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal lehet...

Melyik programmal lehet időzített kikapcsolást végrehajatni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerű, és megbízható program:


[link]

2009. júl. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Van magyar nyelvű is:

Switch Off

2009. júl. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2009. júl. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt itt találtam a gyakorikerdesek.hu-n, csak használni kellene a keresőt...

Shutdown parancs. felesleges bármilyen programot is telepíteni.


start menü

futtatás

cmd

shutdown -s -t 18000


Ez leállítja 5 óra (18000 másodperc) múlva a gépet.

Visszavonni a leállítást:


shutdown -a


A shutdown szintaxis egyébként:


Lehetővé teszi a helyi és távoli számítógépek leállítását, illetve újraindítását. Paraméterek megadása nélkül a shutdown az aktuális felhasználót jelentkezteti ki.


Szintaxis

shutdown [{-l|-s|-r|-a}] [-f] [-m [\\Számítógépnév]] [-t xx] [-c "üzenet"] [-d[u][p]:xx:yy]


Paraméterek

-l

Kijelentkezteti az aktuális felhasználót (alapértelmezett). Az -m Számítógépnév megadása ezt felülírja.

-s

Leállítja a helyi számítógépet.

-r

Leállítás után újraindul.

-a

Megszakítja a leállítást. Figyelmen kívül hagyja a többi paramétert az -l és a Számítógépnév kivételével. Az -a paraméter csak az időtúllépési határidőn belül használható.

-f

Bezárja a futó alkalmazásokat.

-m [\\Számítógépnév]

Itt adhatja meg a leállítani kívánt számítógépet.

-t xx

Beállítja a rendszerleállítás időkorlátját xx másodpercre. Az alapértelmezett érték 20 másodperc.

-c "üzenet"

Itt adhatja meg a Rendszer leállítása ablakban megjeleníteni kívánt üzenetet. Legfeljebb 127 karaktert írhat be. Az üzenetet idézőjelek között kell megadni.

-d [u][p]:xx:yy

Megjeleníti a leállítás okának kódját. Az alábbi táblázatban a különböző értékek találhatók. Érték Leírás

u Jelzi a felhasználói kódot.

p Jelzi a tervezett leállítási kódot.

xx Megadja az ok fő kódját (0-255).

yy Megadja az ok másodlagos kódját (0-65536).


/?

Súgó megjelenítése a parancssorban.

Megjegyzések

Ha megadja az ok elsődleges és másodlagos kódját, akkor elsőként definiálnia kell az okok kódjait azokon a számítógépeken, amelyeken az adott okokat használni szeretné. Ha az okok kódjait nem definiálja a célszámítógépen, az Eseménynapló nem képes az okhoz tartozó megfelelő szöveg naplózására.

Példák

A \\sajatkiszolgalo 60 másodpercen belül történő leállításához zárassa be a futó alkalmazásokat, a leállítást követően indítsa újra a számítógépet, adja meg a felhasználói kódot, jelezze, hogy leállítás van tervbe véve, majd elsődleges okként adja meg a 125-ös, másodlagos okként pedig az 1-es kódot:


shutdown -r -f -m \\sajatkiszolgalo -t 60 -d up:125:1

2009. júl. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jaja, ezt még én írtam ott bele, le is pontozták nem tudom miért, abban a topicban van, amit előtted linkeltem be.
2009. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!