Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hová érdemes a programokat,...

Hová érdemes a programokat, játékokat telepíteni? A C meghajtóra, ahol maga a windows 7 rendszer is van, vagy csináljak egy külön partíciót neki és arra?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A játék szempontjából teljesen mindegy. Ahol helyed van neki, oda telepítsd.


Esetleg ha az UAC-ot bekapcsolva használod, akkor régi játékokat talán jobb olyan helyre telepíteni, ahol nem kell rendszergazdai jog a futtatásukhoz.

2012. jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
külön part
2012. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hallottam olyanról, hogy belassul a rendszer, ha a C meghajtóra telepítem a windowson kívüli programokat. De ugyanakkor alapból minden program a cmeghajtót választja telepítési mappának, valamiért gyárilag ezt rakják bele. utolsó kommentelő leírnád hogy miért külön partíció?
2012. jún. 28. 10:44
 4/18 anonim ***** válasza:
A telepítők azért a C meghajtót választják alapértelmezetten, mert ez biztos, hogy létezik. :) Amúgy ha (legalábbis windows esetében biztosan) 10% alatt van a szabad terület a rendszer meghajtón, az jelentősen lassítja a gépet. A virtuális memóriának meg miegyébnek itt szüksége van a helyre. Szerintem érdemesebb külön partíciót létrehozni, ahova a játékok, meg programjaid mennek. A rendszer az maradjon rendszerpartíción... így ha újra kell telepíteni, csak a C meghajtód tartalma vész el és még a mentéseid megmaradhatnak a többi meghajtón... esetleg, ha portable a játék, akkor windows telepítése után is működik.
2012. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én az alkalmazásokat a C:-re szoktam rakni, mert ezek nem esznek meg sok helyet meg nem is telepítek fel ezer hülyeséget. A játékok a nagy méretük miatt is már a D: partícióra kerülnek...
2012. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az a belassulós dolog még akkoriban számított, amikor 8 meg 16 megabájt RAM volt a gépekben, és szegény windows 95-nek állandóan lapozni kellett. Manapság a 4+ giga RAM mellett nincs felesleges lapozás a játékok futtatása közben, így nem lassít, ha a C-n van a cucc.
2012. jún. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A lapozófájl is átrakható másik meghajtóra...
2012. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Racska1974 ***** válasza:
A kisseb alkalmazásokat valóban lehet a c meghajtóra tenni. De a játékokat meg a nagyobb alkalmazásokat mindenképpen másik meghajtóra. Tiszta telepítésnél (tehát még csak a Windows van feltelepítve meg a frissítések, már így is megeszik kb 30 GB-t. Én általában 50 GB nagyságúra állítom be a C meghajtót. Ha nem a C-re mented az adatokat, biztonsági szempontból is jó, mert az esetleges újratelepítéseknél nem vesznek el a fontosabb adatok. (képek doksik, munkák). KB fél éven belül a C:\ meghajtó mérete így is eléri az 50GB-t ha nem figyel oda az ember.
2012. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
11:34: Tehát ha jól értem, "mindenképpen" másik meghajtóra kell tenni, mert "te" éppen úgy méretezed a partícióidat, ahogy. Ez aztán a logika. Más meg talán másképp csinálja. Példa: Kiss Istvánnak 2 darab 750 gigás vinyója van, egyik C, másik D. Ezerfelé darabolni nem lenne értelme, mert csak magát korlátozná vele. Éppen ezért van, amit egyikre tesz, és van, amit a másikra. Például retail játékok a C-re, Steam játékok a D-re, mondjuk 500-500 giga méretben. Egyikre sem kell "mindenképpen", csak az egyikre el se férne, és a kérdező amúgy is technikai és nem praktikus szempontok alapján érdeklődött, elvégre utóbbit meg tudja ítélni a saját ízlése szerint.
2012. jún. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"a kérdező amúgy is technikai és nem praktikus szempontok alapján érdeklődött"


Így van. Épp ezért érdemes a játékokat KÜLÖN partícióra tenni. Ugyanis egy 750 GB-os rendszerpartíciót tele játékokkal nem lehet elmenteni sehova. Ellenben ha csak az oprendszer ás a használt programok vannak a "C"-n, akkor egy ghostprogrammal elmentem a "D"-re és lesz az egész 20 GB és ezt rendszerösszeomlás vagy vírus miatt 10 perc alatt helyreállítom, míg az utolsó verziója esetén erre esélyed sincs és rakhatsz fel mindent újra, ami egy fél nap. Na ennyire van köze a technikai meg a praktikus részhez a dolognak...

2012. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!